PC HocasıHaberlerÇin Seddi’nden sonra şimdi Türk Seddi surları sınırda yükseldi

Çin Seddi’nden sonra şimdi Türk Seddi surları sınırda yükseldi

 

Geçtiğimiz sene çalışmaları başlayan Türk Seddi için Türkiye – Suriye sınırları duvarlar ile örüldü. Yapımı tamamlandıktan sonra dünyanın en uzun üçüncü duvarı olarak nitelendirilecek. Aynı zamanda Türk Seddi için son fotoğraflar ve çalışmalar yayınlandı.

Kelimeler kifayetsiz, ortalığı karıştırıp insanların canlarına kast edenler ülkemizde ne yazık ki kendilerini sürekli gösteriyor. Terör ile mücadele kapsamı bir yandan devam ederken, dün Reina‘da hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Yine bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Diyorum ya, artık kelimeler kifayetsiz kalıyor. İçimiz, canlarımız o kadar yandı ki bu terör saldırılarında ancak her saldırıdan sonra hırsımız daha da arttı ve biz inanıyoruz ki bu terör belası bu ülkeden kazınıp atılacak.


Bu tarafta ise Suriye sınırında bulunan terör örgütleri sınırı aşıp Türkiye’ye kolayca girebiliyordu. Şimdi ise Türkiye sınırını korumak adına “Türk Seddi” adı verilen ve yapımına geçen sene başlanan Türkiye – Suriye sınır hattına duvarlar örüldü.

Sabah Gazetesi muhabiri tarafından fotoğraflanan Türk Seddi 7 metre uzunluğa ve 2 metre genişliğe sahip. Her bir bloğun ağırlığı ise 2 ton civarında. Umarız ülkemiz için hayırlara vesile olur ve terör belasından bizleri arındıracak bir sete dönüşür. Fotoğraflar Sabah’tan temin edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • gezegenlerde en zor olan frekans olmak bizlerde organik robot olarak birkere yaratılmışık artık sonumuz ne olur kimseler bilmiyor insan vücudunun bu dünyada kobay olarak kullanıldığını bilmeyen yoktur zanledersem

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz