reklam
Ana SayfaHaberlerDünyada Android Kullanıcıları Windows Kullanıcılarını Geçti

Dünyada Android Kullanıcıları Windows Kullanıcılarını Geçti

İlk başta mantıken çok zor bir orandan bahsediyor olsak da, Windows kullanıcılarının sayısı Android kullanıcılarının gerisinde kaldı ve bir ilk gerçekleşti. Açıkçası 2012 yılından bugüne kadar mobil tarafta mükemmel bir artışın olduğunu görüyorduk. Fakat bu kadarını kimse beklemiyordu.

Mobil Dünya Genişliyor

Artık her işimizi akıllı telefonlardan yapıyoruz. O yüzden bilgisayar kullanım oranlarında da ciddi düşüşler mevcut. Mobil tarafta işletim sistemi rekortmeni tabii ki Android. Fakat bu rekortmenlik artık Windows kullanıcılarını da geçmiş durumda. Artık milyonlarca kullanıcı mobil işletim sistemlerini kullanarak işlerini hallediyor.

APK mağazası "Aptoide"de kullanıcılarının bilgileri çalındı

Araştırma şirketi olan StatCounter‘ın paylaşmış olduğu verilere göre Android, internette dolaşım açısından Windows’u geride bırakmış durumda.

Mart ayının verilerine göre tüm web trafiği baz alındığında %39.93‘ünü mobil kullanırken, Windows %37.91’lik pay oranına sahip olduğu açıklandı. Bu sayede de ilk kez bir işletim sisteminin Windows’u geride bıraktığına şahitlik etmiş olduk.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement