PC HocasıHaberlerDünyanın En Güçlü Yangın Söndürme Tankı The Big Wind

Dünyanın En Güçlü Yangın Söndürme Tankı The Big Wind

 

Şimdiye kadar eşi benzeri görülmeyen ve dünyanın en büyük yangın söndürme tankı unvanını elde eden The Big Wind testlerini tamamlayarak göreve başladı. İlk olarak 2014 yılında ziyaretçilerine açılan dev tankın detayları haberimizde.

the-big-wind
EN BÜYÜK SU TANKI

Dünyanın en büyük su tankı olarak göreve başlayan The Big Wind, görünüş itibari ile de alt paleti bildiğimiz savaş tanklarından esinlenilen üst tarafında da çift su püskürtme borularının yer aldığı ilginç bir yangın söndürme cihazı olmuş. Zaten tanıtım videosunu izlerken The Big Wind‘in ne kadar güçlü bir söndürme sistemine sahip olduğunu göreceksiniz. Şimdilik Kuveyt ve Macaristan tarafından kullanılan yangın söndürme tankının yaygınlaşması bekleniyor.

Teknik özellikleri arasında 2000 derecelik bir yangını sadece 8 dakikada söndürebilecek güce sahip olan Big Wind ayrıca 1381 beygirlik iki adet dev dizel motordan güç alıyor. Dakikada 800 galon su püskürtebilen bu canavar büyük bir bölgeyi sadece 20 dakikada tek başına söndürebiliyor. The Big Wind‘e ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

THE BIG WIND VİDEO

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/dunyanin-en-guclu-yangin-sondurme-tanki-the-big-wind-3668/ linkinden 30.07.2021 01:07:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement