PC HocasıOyunEA, Battlefield’ın Geleceği Hakkında Açıklama Yaptı

EA, Battlefield’ın Geleceği Hakkında Açıklama Yaptı

 

EA, yayınladığı yeni finansal raporda Battlefield‘ın satış rakamlarını açıkladı. Bu rapora göre Battlefield 1 yılın ilk çeyreğinde 21 milyon oyuncunun oynadığını açıkladı. EA Mayıs ayında yayınladığı rapora göre oyunu 19 milyon oyuncu oynuyordu. Bu da oyunda Mayıs ayından beri 2 milyonluk oyuncu artışı olduğunu gösteriyor.

EA’nın Battlefiled serisinin yeni oyunu olması beklenen Battlefied 5‘in 2018 yılında sunulacağı bekleniyor. Oyunun ismi hakkında resmi bir açıklama yapmak için çok erken olduğunu söylesek doğru olur. EA ekibi yeni oyunun yapımına Battlefield ek DLC’lerinin bitiminden sonra başlayacak gibi görünüyor.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson

Battlefiled 1’in gelişimine gelince oyun Eylül ayında In the Name of the Tsar adında büyük ek DLC geliyor.  EA Ceosu Andrew Wilson, Gamescom’a yaptığı açıklamada:

 ” Oyuncularımıza en zengin Battlefield deneyimini sunacağız ” dedi.

Wilson bu açıklamanın yanı sıra yeni güncellemede epik çok oyunculu savaşların, yeni savaş hikayeleri, artı yeni haritalar, favori oyun modlarını bize tek pakette sunacak. Oyuna gelecek haritalar Battlefield’ın resmi sitesine göre Ağustos ayında yayınlanacak. Genişleme paketinin tamamının gelmesi ise Eylül ayına kadar sürecek gibi görünüyor. Bu bir nevi yılın oyun serisi gibi görünüyor. Fakat biz bunun doğruluğunu Ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom’a kadar doğrulayamıyoruz.

Ayrıca EA kısa süre önce yaptığı açıklamada Origin Access kullanıcılarının Battlefield 1’i süresiz bir şekilde oynayabileceklerini duyurdu. Bir diğer EA yapımı oyun olan Titanfall 2‘de 1 Ağustosta yani bugün Origin Acess’e katıldı.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video