PC HocasıSosyal MedyaTwitterElon Musk, Twitter’a Dava Açtı: Sebebi Ne?

Elon Musk, Twitter’a Dava Açtı: Sebebi Ne?

   

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Girişimci Elon Musk, Twitter’ın şahsına açtığı davanın mahkeme tarihi belli olduktan sonra karşı bir hamlede bulunarak 164 sayfalık bir belge ile şirkete karşı dava açtı. Musk, bu dava sayesinde satın alma anlaşmasından çekilebileceğini düşünüyor.

Bildiğiniz üzere geride bıraktığımız aylarda Elon Musk, sosyal medya platformu devlerinden Twitter’ı satın almak için şirkete 44 milyar dolar değerinde teklifte bulunmuştu fakat Musk, şirketin kendisine sahte hesapların sayısı hakkında doğru bilgi vermediğini gerekçe sunarak bu satın almadan vazgeçtiğini belirtmişti.

Reuters’ın yaptığı habere göre Elon Musk, Twitter tarafından şahsına açılan davanın mahkeme tarihi belli olduktan hemen sonra Twitter’a karşı yaşadığı yasal mücadeleyi arttırdığı ve şirkete karşı dava açtı. Gizli olarak açılan bu karşı davada Musk, 164 sayfalık kamuya kapalı bir belge sunulduğunu belirtilirken yakın zaman içerisinde belgenin düzenlenmiş bir versiyonunun halka sunulacağı da vurgulandı.

Bir Twitter hissedarı da Elon Musk’ı dava etti!

Şirket ile Elon Musk arasındaki kavgaya ek olarak geçtiğimiz gün bir Twitter hissedarı da Elon Musk’tan davacı oldu. Ünlü iş insanı ve girişimcinin ihlallerde bulunması ve yol açtığı zararı kapatması gerektiğini savunan hissedar, mahkemeye verdiği dilekçede Musk’a anlaşmaya uyma emri verilmesini talep etti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/elon-musk-twittera-dava-acti-sebebi-ne-130933/ linkinden 15.08.2022 00:08:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video