Twitter

Twitter, Multi-Media Tweet Özelliğini Test Ediyor: Tek Tweet, Çoklu Medya!

  Google News

Sosyal medya platformu devlerinden Twitter, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor ve bugün ortaya çıkan yeni özelliklerden bir tanesi ise tek bir tweet içerisinde birden fazla medya içeriğini çalıştırmayı sağlıyor. Bu özellik sayesinde paylaşacağınız tweet içerisinde hem GIF hem video hem de resim ekleyebileceksiniz.

Tersine Mühendis Alessandro Paluzzi tarafından yeni özellik, şirketin bu ayın yirmisinde Android betasına ait bir sürümde keşfedildi.

Eğer sıkı bir Twitter kullanıcısıysanız bir tweet içerisinde yalnızca tek bir medya ekleyebileceğinizi bilirsiniz; her ne kadar dört adet fotoğraf ekleyebiliyor olsanızda bunlardan bir tanesi video olarak seçemezsiniz. Artık yeni özellik sayesinde hem video hem resim hem de GIF ekleyebilecekken herhangi bir şekilde adet sınırlamasıyla karşılaşmayacaksınız.

TechCrunch ekibine demeç veren Twitter sözcüsü, yeni multimedya özelliği hakkında şu sözleri dile getirdi:

“İnsanların formattan bağımsız olarak dört adede kadar medya varlığını tek bir tweet’te birleştirmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği belirli hesaplarla sınırlı bir süre için test ediyoruz. İnsanların Twitter’da daha fazla görsel sohbet ettiğini ve bu sohbetleri daha heyecanlı hale getirmek için resimler, GIF’ler ve videolar kullandığını görüyoruz. Bu testle, insanların kendilerini Twitter’da 280 karakterin ötesinde daha yaratıcı bir şekilde ifade etmek için bu farklı medya biçimlerini nasıl birleştirdiğini öğrenmeyi umuyoruz.”

Her zamanki gibi bu yeni özellikte şu anda geliştirilme aşamasında ve yalnızca belirli test kullanıcısı gruplarının geri bildirimleri ile geliştiriliyorken tüm kullanıcıların erişimine ne zaman sunulacağı henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video