PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter, “Status” İsimli Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor!

Twitter, “Status” İsimli Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor!

   

Sosyal medya platformlarından Twitter, birçoğumuzun Facebook’tan hatırlayacağı bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik sayesinde paylaştığınız tweetlere emojilere sahip durumlar ekleyebileceksiniz.

TechCrunch ekibine demeç veren Twitter, özelliğin şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’daki belirli kullanıcı grupları ile test edildiğini paylaştı. Twitter sözcüsü verdiği demeçte şu sözleri dile getirdi:

“Sınırlı bir süre için, takipçilerinize daha fazla bağlam sağlamak için önceden belirlenmiş bir listeden bir durum konusunu Tweetlerinize eklemenize izin veren bir özelliği test ediyoruz. Yani, sıcak bir Tweet dizisi bırakmak, duş düşüncelerinizi paylaşmak veya Pazartesi günleri kötü bir durum yaşamak üzere olsanız da, Tweet’leriniz neyin peşinde olduğunuzu daha iyi iletebilir.”

Status (Durum) özelliği, kullanıcıların adlarının altında görünecek ve düzenlenmeyecek şekilde sadece tweetlere uygulanabilecek. Tweet üzerindeki bir duruma tıkladığınız aynı durumu kullanan diğer tweetleri de görebileceksiniz (tıpkı etiket mantığı)

ABD ve Avustralya’da kaç kullanıcının özelliği test etme şansı bulduğu ise henüz net değil. Ayrıca testin kaç gün devam edeceği ve tüm kullanıcıların erişimine ne zaman sunulacağı belli değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-status-isimli-yeni-bir-ozellik-uzerinde-calisiyor-130878/ linkinden 15.08.2022 00:08:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video