En Popüler Ekran Kartı

En Popüler Ekran Kartı Değişti! Steam Listesi Açıkladı

  Google News

Steam, güncel olarak donanım anketlerini yayınlamaya devam ediyor. Yayınlanan listeler sayesinde oyuncular arasında en popüler olan bileşenlerin hangileri olduğu da ortaya çıkıyor. Özellikle ekran kartı konusunda bileşenler listesinin yakından takip edildiğini de biliyoruz. Yayınlanan listede uzun süredir ekran kartı konusunda lider olan model ise GTX 1650 olarak karşımıza çıkıyordu.

Fakat açıklanan son liste sürpriz oldu. Zira son listeye göre uzun süredir zirvede olan ekran kartı değişti.

En Popüler Grafik Kartı Artık RTX 3060 Serisi

Açıklanan son listeye baktığımız zaman artık yeni ekran kartı serilerinin üst sıralara çıktığını görmekteyiz. Son listeye göre ilk sırada yer alan ekran kartı RTX 3060 serisi. Uzun bir süredir liderliği elinde bulunduran ekran kartı olan GTX 1650 serisi bu değişimle beraber ikinci sıraya düşmüş durumda.

Üçüncü sırada yer alan ekran kartının ise GTX 1060 serisi olduğunu eklemiş olalım. Kartların kullanım oranlarına baktığımız zaman, değişimi daha net bir şekilde görebiliyoruz. Dilerseniz en popüler ekran kartları için sıralamayı hemen aşağı ekleyelim.

En Popüler Ekran Kartı

  • RTX 3060 – %6.10 pazar payı ile lider
  • GTX 1650 – %4.65 pazar payı ile ikinci
  • GTX 1060 – %4.57 pazar payı ile üçüncü
  • RTX 2060 – %4.56 pazar payı ile dördüncü
  • RTX 3060 Ti – %3.93 pazar payı ile beşinci

En popüler ekran kartı listesi için Steam tarafından yapılacak yeni güncellemeleri de beklemek gerekecek ama şu an için söyleyebileceğimiz, yavaş yavaş yeni nesillere doğru geçiş yapıldığı.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video