PC HocasıOtomobilFiat Yeni Egea Hatchback Versiyonunu Duyurdu

Fiat Yeni Egea Hatchback Versiyonunu Duyurdu

 

Fiat‘ın yeni aracı Türkiye pazarına yeni yeni giriş yaparken, Egea modelinin hatchback versiyonu Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Yeni Fiat Egea Hatchback olarak bildiğimiz araç, yurt dışında Tipo adı ile satılacak. Ancak Türkiye’ye Egea HB olarak gelecek.

Araç C sütunu dışında Sedan modeli ile birlikte neredeyse aynı tasarım özelliklerine sahip. 4370 mm uzunluğunda ve 1790 mm genişliğinde olan Egea hatchback versiyonunun aynı anda tanıtılmış 200 mm daha uzun bir stationwagon versiyonu bulunuyor.

yeni-fiat-egea-sw-2
6 İLERİ ŞANZIMAN

Bagaj hacimleri ise 420 litre ve 520 litre olarak açıklanan yeni Egea modelleri 60/40 oranında yatırılabilir arka koltukları bulunuyor. Böylece geniş bagaj hacmine ulaşılabilmeyi hedeflemişler.

Yeni Fiat Egea hatchback ve Egea Sw modelleri sonbahar aylarında Türkiye’de satışa sunulacağı gibi, iki adet dizel (1.3lt/94hp, 1.6lt/118hp) ve üç adet benzin (1.4lt/94hp,1.6lt/108hp, turbo beslemeli 1.4lt/118hp) motor seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile satışa sunulacak.

Fiat Egea Hatchback ve Egea Sw modellerinin henüz Türkiye satış fiyatı ise bilinmiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fiat-yeni-egea-hatchback-versiyonunu-duyurdu-4824/ linkinden 16.10.2021 11:10:35 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad