PC HocasıOtomobilFord GT’de Gorilla Glass Teknolojisi

Ford GT’de Gorilla Glass Teknolojisi

 

Ford’un performans aracı GT‘de ilk kez telefonların ekranlarını koruma teknolojisi olarak bilinen Gorilla Glass kullanacak. Bu teknoloji ile birlikte darbelere karşı camın kırılmaması için geliştirmeler yapılacak.

FORD GT’DE GORILLA GLASS NASIL KULLANILACAK ?

350 beygir güce sahip olan Ford GT‘de performans ve hız aşamalarında gerçekleşeceği en ufak hatada kötü sonuçlar doğurabilecek kazalar yaşayabilme riski hala var. Bu tür kazalarda alınan ilk darbe camların patlamasına neden olarak aracın içinden fırlama, dışarıdan gelebilecek cisimlerin camdan içeriye girmesi ve daha bir çok etken önemli rol oynuyor.

3 katmandan oluşan Gorilla Glass teknolojisi bu güçlü otomobile entegre edildiğinde ilk kez kullanan araç olarak tarihe geçmiş olacak. Aşağıdaki yayınlanan Gorilla Glass test videosunda ilk olarak normal bir cama buz parçası fırlatılıyor ve kırılma testi gerçekleştiriliyor. Ardından da Gorilla Glass‘a aynı işlem uygulandığında ufak bir çizik parçasından başka hiç bir şey olmadığı görülüyor.

 

 

NORMAL CAMLARDAN ÇOK DAHA HAFİF

Ford GT‘de kullanılacak olan Gorilla Glass teknolojisi, normal araç camlarına göre çok daha hafif ve çok daha dayanıklı. Gücünü Potasyum tuz banyosundan alan bu cam teknolojisi giderek güçleniyor ve darbelere karşı dirençli hale getiriliyor.

ford-gt-2015-2
Ford, Gorilla Glass teknolojisini ilk olarak Fusion MMLV konsept aracında uygulamıştı. Ancak teknoloji o zamanlar yeterli düzeyde olmadığı için sunumu yapılmamıştı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ford-gtde-gorilla-glass-teknolojisi-2428/ linkinden 16.10.2021 06:10:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Ne oynardım nfsde var ya ama tipini sevmiyorum bu arabanın o yüzden yenilsem bile mclaren alırdım: ))

  • Çok mantıklı bir hareket olmuş açıkçası gerilla glass corning teknolojisi ile birleşirse daha iyi olacağını düşünüyorum. Sadece arabalara değil diğer tüm ev ve araçlara da giydirilmeli bence

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad