Fortnite Nisan Ayında Yaklaşık 300 Milyon Dolar Kazandı!

Gün geçtikçe geliride artan Fortnite, Nisan ayında yaklaşık 300 Milyon Dolar kazandı. Gelin haberin detaylarına bakalım.

Piyasada en çok konuşulan ve oynanılan oyunlardan birisi olan Fortnite gün geçtikçe daha fazla para kazanıyor. Peki bu işin sırrı ne? Fortnite'ın bu paraları kazanmasının nedeni ne? Gelin bu soruların cevaplarını öğrenelim.

Son zamanlarda PUBG ve Fortnite'ın rekabeti hâla sonuçlanamadı. Zaten hangi oyunun diğerinden daha iyi olduğu kişiden kişiye değişir. Ama oyun gelirleri ortada. Fortnite son zamanlarda oyun geliri anlamında PUBG'ye fark atıyor.

Fortnite, Nisan Ayında 296 Milyon Dolar Kazandı!

SuperData Research'e göre Epic Games, Fortnite üzerinden Nisan ayında 296 Milyon Dolar gelir elde etti. PC, konsol ve mobil platformda bir ay içerisinde 296 Milyon Dolar gelir elde eden Fortnite, önceki rekorlarınıda kırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Fortnite Şubat ayında 126 Milyon Dolar gelir elde ederek ilk defa aylık satışlarda PUBG'yi geçmişti. Nisan ayında kendi rekorunu kıran Fortnite, Şubat ayında elde ettiği gelirin 2 katından daha fazlasını elde etti. Peki bunun sebebi ne? Gelin öğrenelim...

Fortnite satışlarının artmasının birkaç nedeni var. Bu nedenlerin başında oyun içi satın alımlar geliyor. Fortnite, kullanıcılarına karakter kostümleri ve oyun içi dans harekerleri gibi birsürü ürün satıyor. Bunun dışında 10$ değerindeki Battle Pass isimli sezon aboneliği sayesinde gelirlerini artırıyor.

Bunun dışında oyunun Nisan ayında iOS'a gelmesi oyunun gelirlerini oldukça etkiledi. Mobil platformda PUBG'nin rakibi olarak çıkan Fortnite, yine gelirleri ile dikkat çekti. Mobil analiz firması Sensor Tower'ın açıklamalarına göre oyun iOS üzerinden günde 1 Milyon Dolar'dan fazla gelir elde ediyor.

Peki Ne Zamana Kadar Böyle Kazanmaya Devam Edecek?

Her oyun gibi bir süre sonra bu oyununda gelirleri düşüşe geçecektir. Ancak Fortnite bir süre daha bu gelirleri elde edecek gibi duruyor. Keza bu yaz Andorid versiyonu gelecek olan Fortnite, o platformda iOS'tan daha yüksek gelirler elde edecek.

Bunun dışında bu yıl yapılacak olan Fortnite yarışmaları oyunun gelirlerini katlayacak. Twitch ve Youtube üzerinden oldukça fazla ilgi gören Fortnite daha fazla oyuncuyu üzerine çekcek. Yani oyun büyümeye ve kazanmaya devam edecek.

İlgili Etiketler