FTX'in CEO'su Sam Bankman Fried

FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried Tutuklandı

  Google News

Kripto para borsalarında yaşanan büyük kayıpların sonrasında iflas ettiğini açıklayan FTX, resmen kripto para dünyasını salladı. Öyle ki FTX dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak değerlendiriliyordu. Haliyle iflas kararının açıklanması, sektörü derinden etkilemişti. İflasın etkileri hala sürerken, bir yandan da konuya ilişkin gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. En son habere göre FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried tutuklandı.

ABD New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nin talebi üzerine Bahamalar’da tutuklandığı ortaya çıkan ünlü isim, suçlu iadesi politikası kapsamında ABD’ye de teslim edilecek.

FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried Uzun Yıllar Tutuklu Kalabilir

Tutuklama kararının ardından ünlü CEO’nun önemli suçlamalarla karşı karşıya olduğu da açıklandı. Elde edilen bilgilere göre ünlü yöneticiye yönlendirilen suçlamalar arasında dolandırıcılık, gizli anlaşmalarla menkul kıymetler dolandırıcılığı gibi ciddi suçlar bulunuyor.

Yargılanmasına ne zaman başlanacağı ve ABD’ye iadesinin ne zaman gerçekleşeceği bilinmeyen Sam Bankman, görünen o ki uzun yıllar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

FTX'in CEO'su Sam Bankman Fried

Bir dönem Kripto’nun Kralı olarak da anılan ismin tutuklanmasının ardından daha ne gibi gelişmeler yaşanacak göreceğiz. FTX gibi dev bir borsanın batmasının arkasından daha çok gelişme yaşanacak gibi gözükmekte.

Bu durumdan kripto para piyasasının nasıl etkileneceğini ise bilmek zor. Şu an Bitcoin başta olmak üzere piyasa bir hayli düşük seyrediyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video