Furya Giderek Büyüyor: Apple’ın Katlanabilir Telefon Konsepti iPhone X Fold Ortaya Çıktı

Bu sene tüm dünyada akıllı telefon üreticileri katlanabilir modellere yöneldi. Furyaya sonradan katılan Apple ise yeni iPhone X Fold modelini duyurmaya hazırlanıyor. Fold isminden de anlaşılacağı üzere "Foldable" (Katlanabilir) kelimesinden gelmektedir. Peki iPhone X Fold nasıl olacak?

iPhone X Fold Eylül Ayında Gelecek

Biliyorsunuz, Apple her sene yeni piyasaya süreceği akıllı telefonlarını Eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlik ile tüm dünyaya tanıtıyor. Yine öyle olacak. Zira şuan için isminin iPhone X Fold olduğu belirtilen cihazın konsept tasarımları internette yayınlandı. Apple resmi olarak katlanabilir telefon modeli için zaten patent başvurusu yapmış hatta geçtiğimiz haftalarda çok konuşulmuştu.

Firmanın en yakın rakiplerinden olan Samsung ve Huawei bir kaç gün önce yeni katlanabilir telefonlarını piyasaya süreceğini duyurmuş ve tanıtımlarını yapmıştı.

Tasarım Roy Gisling'den

Apple tasarımlarını yapmadan önce, dışarıdan da destek alıyor. Değerlendirmiş olduğu konsept tasarımlar eğer firma içerisinde şirket yönetiminden geçerse, patent hakları satın alınıp tasarım onaylanabiliyor. iPhone X Fold'un modellemesini ise endüstriyel tasarımcı Roy Gisling yaptı. İnternette paylaşılan patent üzerinden yola çıkan tasarımcı, bu konsepti ortaya çıkarttı.

Tasarıma göz attığımızda bir dönemin en çok satan telefon markası olan Nokia'nın Communicator telefonunu anımsatmadı değil. Bakalım Apple kalan 7 ay içerisinde nasıl çalışmalara imza atacak ilerleyen aylarda hep birlikte yakından göreceğiz.

iPhone X Fold Konsept Tasarımlar

İlgili Etiketler