Genshin Impact

Genshin Impact Oyununa Türkçe Dil Desteğinin Gelmesi Drone Işık Gösterisi ile Kutlandı

  Google News

Genshin Impact, son yılların en popüler açık dünya macera RPG oyunlarından biri. Maceracı yapısıyla oyuncuları kendisine çeken yapım, geçtiğimiz günlerde Türk kullanıcılar için de beklenen haberi verdi. Oyuna Türkçe dil desteğinin eklendiği açıklandı.

Hem arayüzde hem de metinlerde tamamen Türkçe dil desteğini görmek mümkün olacak. Dünyaca ünlü oyun için bu güzel haber, özel bir etkinlikle de kutlandı.

Genshin Impact Drone Işık Gösterisi Geceye Damga Vurdu

Etkinlik kapsamında özel bir drone ışık gösterisi hazırlandığını gördük. İstanbul’da Üsküdar Salacak semalarında, 300 drone ile hazırlanan özel koreografilerde oyundan ikonik bazı sahneler canlandırıldı.

Aslında etkinlik Cuma günü planlanmıştı fakat yaşanan bazı teknik aksaklıklar ve hava koşullarının durumu nedeniyle söz konusu gösteri gece yarısına ertelenmişti. Erteleme kararını telafi etmek adına Cumartesi günü saat 19:00 sıralarında ek bir gösteri daha gerçekleştirildi.

Genshin Impact

Farklı ikonik sahnelerin de canlandırıldığı ışık gösterisinde, her ışık gösterisi yaklaşık 15 dakika kadar sürdü ve boğazın da Asya kıyılarından izlenebildi.

Bu özel kutlamayla beraber artık Genshin Impact oyununda Türkçe dil desteği dönemi de başlamış oldu. Dil desteğinin oyuna eklenmesi, Türk kullanıcılar için daha sürükleyici bir oyun deneyiminin elde edilmesini sağlayacak.

Genshin Impact

Metinlerin ve arayüzlerin tamamen çevrilmiş olması, kullanıcıların hikayeyi daha iyi anlamalarına ve ilerlemeyi de daha iyi takip etmelerine izin verecek. Haliyle oyunun tadı daha iyi çıkmış olacak.

Bunun yanında resmi sosyal medya hesaplarının gelmesi ve gelecekte özel etkinliklerin sunulmaya devam edecek olması, Genshin Impact oyuncularının da birbirleriyle kolay bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayacak. Yani aslında Türkçe dil desteğinin oyuna eklenmiş olması, Türk kullanıcılarının oyunda daha fazla etkileşim göstermelerini de sağlamış olacak.

Dilerseniz oyunla yeni tanışan takipçilerimiz için Genshin Impact yapımından da biraz söz edelim.

Genshin Impact Nasıl Bir Oyun?

HoYoverse tarafından hazırlanan Genshin Impact, ücretsiz bir açık dünya macera RPG oyunu. Fantastik bir evren olan Teyvat evreninde geçen yapımda oyuncular, gizemli “Gezgin” rolüyle kayıp kardeşini aramaya koyuluyor ve yolculuk sırasında karşılaştıkları sır perdelerini aralıyor.

Bu amansız macera sırasında oyuncular farklı yerler ve kültürler keşfedebildikleri gibi 60’ın üzerinde karakter ile oyun oynayabiliyor, sayısız gizem ve bulmacayı çözebiliyor, bir kart oyununun tadını çıkarabiliyor ve daha birçok oyun modunu da deneyebiliyor. PEGI 12 derecelendirmesine sahip olan Genshin Impact, PS5 ve PS4, PC, Android ile iOS platformlarından oynanabiliyor ve çapraz platform desteği de sunuyor.

Türkçe dil desteğiyle beraber oyun PC için Epic Games Store ile Genshin Impact resmi sitesinden (genshin.hoyoverse.com), PS5 ve PS4 için PlayStation Store’dan, Android için Google Play Store’dan ve iOS için App Store’dan ya da GeForce Now tarafından sağlanan bulut oyun hizmeti aracılığıyla indirilebilir.

Oyunun Trailer Videosu Hemen Aşağıda 

Bu arada oyunun birçok ödüle sahip olduğunu da belirtelim. Yapım;

  • 2022 Golden Joystick Awards’ta Still Playing Award,
  • The Game Awards 2021’de En İyi Mobil Oyun,
  • App Store Ödülleri 2020’de Yılın iPhone Oyunu ve Google Play’de 2020’nin En İyi Oyunu unvanlarını kazanmış.

Son olarak oyun hakkında önemli gelişmeleri Facebook’ta @GenshinImpactTR adresinden takip edebileceğinizi de hatırlatmış olalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video