PC HocasıHaberlerGöktürk-1 Bugün Fırlatılıyor!

Göktürk-1 Bugün Fırlatılıyor!

  arctis 7+   arctis 7+

Türkiye’nin ilk istihbarat uydusu Göktürk-1 Bugün Fırlatılıyor!  Saatler tam 16.51’i gösterdiğinde TSK’nın yeni göz bebeği Göktürk-1 Fransız Guyanası’ndan yolculuğuna başlayacak.

İlk Sinyal 68.Dakikada

5 Aralık 2016 yani tam da bugün saatler 16.51’i gösterdiğinde Göktürk-1 fırlatılacak ve 57.dakikada roketten ayrılıp, 2 dakika sonrasında ise güneş panellerini açacak. Ve tam 1 saat 8 dakika sonra da uydumuzdan ilk sinyalimizi alacağız.

gktrk1
Göktürk-1’in Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK)  hedef istihbaratı ihtiyacına yönelik hizmet vereceği biliniyor ancak tek amacı bu olmayacak. Çevre yapılaşmasının izlenmesi, belediye uygulamaları, sınır kontrolü gibi ek görevleri de olacak. 90 dakikada Dünya’nın çevresinde turunu tamamlayıp, yılda 60 binin üzerinde fotoğraf çekmesi bekleniyor.

Canlı İzlenebilecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ) Akıncı tesislerinde yapılacak tören ile fırlatma anı canlı izlenebilecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor. Bu gurur verici manzara karşısında yapabileceğim en güzel yorum ise “As Bayrakları As As”.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/gokturk-1-bugun-firlatiliyor-22605-17345/ linkinden 20.01.2022 05:01:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner