PC HocasıYazılımGoogle, Akıllı Televizyonlar ve Akıllı Hoparlörler için ‘Misafir Modu’nu Tanıttı!

Google, Akıllı Televizyonlar ve Akıllı Hoparlörler için ‘Misafir Modu’nu Tanıttı!

 

Google bugün, Nest Audio ve Nest Hub Max dahil olmak üzere akıllı hoparlörler ve akıllı ekranlar için yeni Misafir Modu özelliğini duyurdu. “Hey Google, Misafir Modunu aç” dediğinizde, tüm Google Asistan etkileşimleri hesabınıza kaydedilmeyecek. Misafir Modu etkinleştirildiğinde, soru sorma, akıllı ev cihazlarını kontrol etme, zamanlayıcıları ayarlama ve müzik çalma gibi özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, siz Misafir modunu kapatana kadar takvim kayıtlarınız veya kişileriniz gibi kişisel sonuçlar görüntülenmez.

  • Misafir Modu açıldıktan sonra, cihazınız özel bir zil çalar ve ekranda bir misafir simgesi görürsünüz.
  • Misafir Modu’nda olup olmadığınızdan emin değilseniz her zaman cihazınıza “Misafir Modu açık mı?” diye sorabilirsiniz. Misafir Modu, siz kapatmayı seçene kadar açık kalır: Hazır olduğunuzda, eksiksiz, kişiselleştirilmiş Google Asistan deneyiminize dönmek için “Hey Google, Misafir Modunu kapat” diyebilirsiniz.

Bugün Google Nest hoparlörlerinde ve İngilizce ekranlarında Misafir Modu’na göz atabilirsiniz ve Google önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla dile ve cihaza getirecek.

Video