Google Chrome Üzerinden Assassin’s Creed Odyssey Oynatacak

Google yine kimseleri şaşırtmayarak farklı bir proje ile heyecanlandırıyor. Bu yılın başlarında Google'ın Chromecast cihazlarına akış  oyun akışı hizmeti geliştirmeye çalıştığının haberleri çıkmıştı. Duyurulan yeni hizmetin ismi Project Stream. Platform tam olarak nedir? Nvidia'nın GeForce Now 'hizmeti gibi, Project Stream, grafikleri başka bir yerde bilgisayarlara dönüştürmek için iş yükünü boşaltacak ve en ucuz bilgisayarların bile üst düzey oyunları oynayabilmesine olanak tanıyor.

Google Tarafından Yayınlanan Test Videosu

Tabi-ki henüz test aşamasında başlayan proje için şimdilik beta kullanıcılar kabul edilmekte.  Bu noktada  bir dizüstü bilgisayar veya masaüstündeki Chrome tarayıcısı aracılığıyla oynanabiliyor. Google oyunu test etmek için Ubisoft ile ortaklık kurdu.

İstenen özellikler olarak ise Google alanın sınırlı olduğunu ve oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak için en az 25 mbps'lik bir internet bağlantısına ihtiyacımız olduğunu belirtti. Test kullanıcıları ise en az 17 yaşında ve sadece ABD'de yaşayanlara dağıtılmış durumda. 

 

İlgili Etiketler