PC HocasıHaberlerGoogle Cloud, Starlink ile Anlaşma Kurdu!

Google Cloud, Starlink ile Anlaşma Kurdu!

 

Google Cloud ve SpaceX bugün, ağ ucundaki müşterilere veri, bulut hizmetleri ve uygulamaları sunmak için bir iş ortaklığı yaptıklarını duyurdular. Bu ortaklığın bir parçası olarak SpaceX, Google veri merkezi mülklerinde Starlink’in yer istasyonlarını barındıracak. Bu, düşük gecikmeli ve Starlink uydularından Google Cloud aracılığıyla ağ ucundaki konumlara güvenilir veri dağıtımını sağlayacak. Bu entegrasyonun 2021’in ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniliyor.

Google Cloud’un Altyapı Kıdemli Başkan Yardımcısı Urs Hölzle, konu ile alakalı olarak “Bulutta çalışan uygulamalar ve hizmetler, yüksek düzeyde ağ bağlantılı veya uzak bir ortamda çalışan kuruluşlar için dönüştürücü olabilir. Dağıtık ayak izlerine sahip kuruluşların ekiplerini çalışır durumda tutmak için ihtiyaç duydukları kritik uygulamalara ve hizmetlere sorunsuz, güvenli ve hızlı erişime sahip olmasını sağlamak için SpaceX ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

SpaceX Başkanı ve Operasyon Direktörü Gwynne Shotwell, “Starlink’in yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bantını Google’ın altyapısı ve yetenekleriyle birleştirmek, küresel kuruluşlara modern kuruluşların beklediği güvenli ve hızlı bağlantıyı sağlıyor. İşletmelere, kamu sektörü kuruluşlarına ve dünya çapında faaliyet gösteren diğer birçok gruba bu erişimi sağlamak için Google ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-cloud-starlink-ile-anlasma-kurdu-113022/ linkinden 12.06.2021 15:06:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video