PC HocasıiOSGoogle Haritalar’ın iOS Versiyonu için Gizli Mod Yayınlandı

Google Haritalar’ın iOS Versiyonu için Gizli Mod Yayınlandı

Google uygulaması için başka bir Gizli mod

Google, iOS’daki Google Haritalar için Gizli modun bugün yayına girdiğini duyurdu . Google , bu özelliği Mayıs ayında I / O geliştirici konferansında duyurdu ve Android’de Google Haritalar için zaten kullanıldı .

Gizli mod, Chrome tarayıcısında olduğu gibi birebir aynı çalışır. Açık olduğunda, bir konum arayabilir veya bir yere gidebilirsiniz; Google bu bilgileri Google hesabınıza kaydetmez. Arama çubuğundaki profil resminize dokunarak ve ardından “Gizli modu aç” seçeneğine dokunarak Gizli modu açabilirsiniz.

iPhone/iPad'de Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar, kendi Gizli kipine sahip tek uygulama değil. 2018 yılında Google , Android’deki YouTube uygulamasına bir Gizli mod getirmişti. Uygulama içi Gizli modlar, kullanıcılarına Google’ın uygulamalarından birini mobil web üzerinden kullanmayı tercih ediyorlarsa daha fazla gizlilik seçeneği sunmanın önemli yoludur.

Google ayrıca, gelecek ay Android kullanıcılarının Google Haritalar zaman çizelgesinden ve konum geçmişinden bilgileri toplu olarak silme özelliğini kullanacağını duyurdu. E-postaları toplu olarak arşivlerken, Google’ın blogundaki bu resme dayanarak silmek istediğiniz yerlere dokunabileceksiniz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement