PC HocasıAndroidGoogle Messenger yerine Android Messages geliyor

Google Messenger yerine Android Messages geliyor

   

Google yeni bir güncelleme ile Messenger uygulamasının adını Android Messages olarak değiştirdi.

Android cihazlarda bulunan Messenger uygulaması yerine geçecek olan Android Messages ile Google, kullanacıların Android cihazlar arasında kullanacağı bir uygulama hazırlıyor. Gelen büyük güncellemeden sonra kullanıcıların alternatif mesajlaşma uygulamalarına olan ihtiyacının bitirilmesi hedefleniyor. 


Apple cihazlarda halihazırda iMessage bulunuyordu. Bu özellik ile Apple cihazları arasında mesaj uygulaması üzerinden Fotoğraf, GIF, Ses kaydı vb. operatöre ek bir ücret yansımadan gönderilebiliyor. Ancak Android’in  bu konuda kullanıcılarına sunduğu yerel çözümlerin çok kullanışlı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Daha önceleri mesaj özelliğini Google Voice ve Hangouts gibi başka uygulamalara entegre eden şirket, şimdi ise arkasına birçok telefon üreticisini de alarak yeni bir yola girmiş bulunuyor.

Android Messages’i destekleyecek üreticiler:

LG, Motorola, Sony, HTC, ZTE, Micromax, Nokia, Archos, BQ, Cherry Mobile, Condor, Fly, General Mobile, Lanix, LeEco, Lava, Kyocera, MyPhone, QMobile, Symphony ve Android One cihazlar.

RCS’nin başındaki Amir Sarhangi‘nin The Verge’e söylediklerine göre uygulamanın adının Android Messages olarak değiştirilmesinin nedeni, uygulamanın Android’in bir parçası haline gelmesi. Ayrıca uygulamanın direkt Google Playden indirebileceğini de dile getiren Sarhangi bu sayede kullanıcıların üreticilerden güncelleme beklemek yerine uygulamayı kendilerinin güncelleyibileceğini belirtti.

Google Play‘den dağıtılmaya başlanan güncellemede ilk etapta isim değişikliği göze çarpıyor. Şuan için uygulama arayüzünde bir güncellemeye gidilmiş değil fakat 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde yeniliklerin artacağı tahmin ediliyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-messenger-degisiyor-19554/ linkinden 27.01.2022 20:01:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner