PC HocasıYazılımGoogle Wear OS 3’e Dair Yeni Arayüz Tasarımı Ortaya Çıktı!

Google Wear OS 3’e Dair Yeni Arayüz Tasarımı Ortaya Çıktı!

   

İnternet ve yazılım devlerinden Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi WearOS’in yeni sürümü WearOS 3 hakkında yeni kullanıcı arayüz tasarımı ortaya çıktı. Sade, minimalist ve Android 12 işletim sisteminde kullanılan Material You arayüz anlayışına daha çok benzeyen tasarım ferah bir görüntü sunuyor.

Google Asistan tarafına baktığımız zaman siyah arkaplan ile oldukça güzel uyum içine girmiş Google renklerini görüyoruz. Yuvarlak ekrana sahip ekranlarda çerçeveyi saran renk geçişiyle birlikte en üst tepede hafif yuvarlak bir saat bulunuyor.

Adım Sayacı tarafındaki yenileme de ilginç, yeni simgesi Fitbit ile entegrasyona işaret ediyor çünkü bu simge aylarca süren sızıntı ve söylentilerin ardından henüz resmiyet kazanmamış olan Google Pixel Watch’un pazarlama görsellerinde çok fazla görüldü.

Bir başka tasarım değişikliliği ise Mesajlar tarafında görüldü. Mesajlar tarafında yenileme de son yazışmalar, karşı tarafın profil resmi, adı ve soyadı ile son görülme zamanı da gözüküyor. Bunlara ek olarak artık yeni bir sohbet başlatabilmeniz için düğme de eklenmiş durumda.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-wear-os-3e-dair-yeni-arayuz-tasarimi-ortaya-cikti-125200/ linkinden 28.05.2022 20:05:04 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial