reklam
Ana SayfaHaberlerHikayeler Özelliğine Benzeyen Bir Özellik Google Fotoğraflar’a Geldi!

Hikayeler Özelliğine Benzeyen Bir Özellik Google Fotoğraflar’a Geldi!

Son zamanlarda birçok sosyal medya platformunun kullandığı hikaye özelliğine benzer bir özellik Google Fotoğraflar uygulamasına da geldi. Hikaye özelliğini kullanan kullanıcılar daha çok anlık düşüncelerini paylaşıyordu. Google Fotoğraflar uygulamasına da buna benzer bir özellik geldi.

Hatıralar Özelliği Ne?

Google Fotoğraflar uygulaması aslında hali hazırda yıl sonlarında o yıl çekilen çeşitli fotoğrafları derleyip topluyor ve bir seri haline getirip video halinde bizlere sunuyordu. Bunun yanında Asistan kısmında ise geçtiğimiz yıl o gün bir fotoğraf çekmişsek o fotoğrafları bizlere gösteriyordu. Yeni gelen Hatıralar özelliği ise bunların birleşimini sunuyor.

Google Plus, Nisan Ayı İtibariyle Tamamen Kapanıyor!

Kullanıcıya özel olarak yapılan Hatıralar bölümü, makine öğrenme dili kullanıyor ve belli bir döneme ait fotoğraflar arasından en iyisini seçerek bir klip içerisinde kullanıcıya sırasıyla gösterebiliyor. 

Uygulamada ekranın üst kısmında yer alan Hatıralar bölümü, size her bir yıla ait seçilmiş resimleri sunuyor ve benzer resimleri seçmemeye özen gösteriyor. Kullanıcı dilerse belli bir dönem veya kişiye ait gönderileri çıkartabiliyor ya da tamamen silebiliyorsunuz.