PC HocasıiOSiMac’lerde 10-Bit Renk Özelliği Geliyor !

iMac’lerde 10-Bit Renk Özelliği Geliyor !

   

Tanınmış teknoloji devi Apple, aldığı karar ile beraber yeni iMac modellerine 10-bit desteğini ilave etmiş bulunuyor. Gelişmiş renklere hazır olun.. Bugüne kadar yeni çıkan 4K ve 5K iMac modellerinde 8-bit renk desteğine yer veren Apple, nihayet bu kararından vazgeçiyor. Çünkü yeni OS X sürümü olan El Capitan ile birlikte 10-bit renk desteği sunmaya başlayan firma, böylelikle yeni iMac modellerinde gelişmiş renk derinliği ve yumuşak geçişler gibi ehemmiyetli noktalara yer vermiş olacak. Şuan da 1 milyar renk sunmaya başlayan aletler, bundan önceyse 16 milyon renk desteğine sahipti. 4K ve 5K iMac modelleri yerine yeni bir update yayımlayan Apple, söz ettiğimiz bu artı özelliği araçları arasına ilave etmiş bulunuyor.

 

Özellikle Preview ve Resim Uygulamaları gibi programları  kullanıyorsanız bu özelliğin oldukça işinize yarayacak olduğundan söz edebiliriz. Ancak şunu da anımsatmakta yarar var; daha 10-bit renk desteğinin Adobe uygulamaları tarafından kullanılamadığı bildirildi. Photoshop ve Illustrator gibi programların bu uygulamalar içerisinde bulunduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra daha iyi görüntülerin oluşturulmasında tesirli bir role sahip olan 10-bit renk desteğinin ilerleyen günlerde daha fazla döküman karşımıza çıkması bekleniyor.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/imaclerde-10-bit-renk-ozelligi-geliyor-597/ linkinden 27.05.2022 21:05:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial