PC HocasıSosyal MedyaTwitterInstagram’ın En Sevilen Özelliği Twitter’a Geliyor!

Instagram’ın En Sevilen Özelliği Twitter’a Geliyor!

   

Sıkı bir Instagram kullanıcısı iseniz sizi takip edenleri engellemeden takipçi listenizden çıkarabileceğiniz bir özellik olduğunu bilirsiniz. Bugün ise sosyal medya devlerinden Twitter, platformda sizi takip eden ve rahatsız edici davranışlar sergileyen kullanıcıları takipçi listenizden engellemeye gerek duymadan çıkarabileceğiniz bir özelliği kullanıma sundu.

Twitter kullanıcıları artık insanları takipçi listelerinden çıkarabilecek, yani tweetleriniz artık zaman tünellerinde otomatik olarak görünmeyecek ve takipçi listenizden çıkardığınızı karşı tarafa söyleten bir bildirim de gitmeyecek.

İstemediğiniz kişileri takipçi listenizden çıkarmak için yapmanız gereken tek şey yalnızca profilinize gitmek ve “Takipçiler” linkine tıklamak, ardından listenizden çıkarmak istediğiniz kişilerin yanında bulunan üç nokta ikonuna tıklamak ve “Bu takipçiyi kaldır” seçeneğine tıklamak.

Twitter, kişiye kaldırıldığı konusunda bilgilendirilme bildirimi gönderilmeyeceğini, ancak fark ettiklerinde sizi tekrardan takip edebilme hakları olduklarının altını çiziyor. Bu özellik, tweet’lerini sizin görüşünüzden gizleme etkisine sahip olan birini engellemekten daha nazik bir seçenek olacak. Twitter, özelliğin kullanıcıların takipçi listenizin küratörü olmasına izin vereceğini söylüyor, ancak neden daha etkili Engelleme özelliği üzerinde kullanılacağı açık değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagramin-en-sevilen-ozelligi-twittera-geliyor-117647/ linkinden 28.06.2022 23:06:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video