İnternet Altyapımızı Turknet’e Taşıyoruz

Uzun zamandır internet alt yapımız ile ilgili şikayetlerimizi sizlerle paylaşmıştık hocalar. Epeydir araştırmalarımızdan sonra TurkNet'in bugün kaldırdığı AKK uygulamasından sonra bu tarafa geçmenin doğru olacağını düşündük. Peki TurkNet bize nasıl bir avantaj sağladı gelin hep birlikte yakından göz atalım.

"AKN Olmaması En Büyük Avantaj"

Bu başlığı gördükten sonra 'aha TurkNet hocaya sponsor olmuş. Paralı haber bu' gibi düşünenler olacaktır. O yüzden ufak bir açıklama yapma gereği duyduk. Ancak şunu açık ve net söyleyebiliriz ki TurkNet ile uzaktan veya yakından en ufak bir bağlantımız bulunmamaktadır. Sadece eski internetimizden çektiğimiz çileyi artık tekrar yaşamamak için bu servise geçme kararı aldık.

Bugün zaten kaldırdıkları AKN ile birlikte sosyal medya üzerinde herkes bir anda TurkNet'i konuşmaya başladı. Başvurularını yapandan tutun, taahhüt olmadığı için denemek isteyenlere kadar her yer yorumlarla doldu taştı. Bizim tarafımızda amacımız ise alt yapımızın desteklediği kadarı ile hız almaktı.

TurkNet müşteri hizmetlerini aradığımızda 35 Mbps hızın desteklendiğini, taahhüt olmadığını, AKN uygulamasının bugün kaldırıldığını ve 4 Mbps upload hızını çok rahat kullanabileceğimizi söylediler. Zira başvuruyu da bugün yaptık diyebilirim. Henüz internetimiz bağlanmadığı için gerçek verileri sizlerle paylaşamıyoruz şuan için. Ancak internet bağlandıktan sonra ekran görüntülerini alarak paylaşımlarımızı sürdüreceğiz.

Ne Kadar Ödeyeceğiz ?

TurkNet kurumsal paket seçtiğimiz için ofiste bu hızlar bizi yeterli bir şekilde götürecektir. Gönül isterdi ki 60-70 Mbps hızlara çıkalım fakat Kurtköy'de alt yapı desteği bu kadar olduğu için ne fiyatı arttırmanın, ne de bir üst pakete geçmenin anlamı vardı.

Biz 35 Mbps'lik internete toplamda 59 TL ücret ödeyeceğimiz gibi, ekibimizden Sinan'ın daha önceden TurkNet'li olmasından dolayı 'arkadaşını getir' kampanyasından da ayrıca faydalandık. Böylece üçüncü ay internetimizi ücretsiz kullanacağız.

Önemli Not: Fakat burada şöyle bir ufak piyasa oyunu da dönüyor hocalar. Şimdi ilk 2 ay taahhüt olmadan istediğiniz zaman ayrılabiliyorsunuz. Üçüncü ayda ise arkadaşını getir bedava internet kullan diyorlar. Burada ilk öncelik bedava kullanmak değil, memnun kalmaktır onu belirtelim.

İlerleyen günlerde ise (bir kaç hafta sonra) TurkNet firmasından memnun kalıp kalmadığımızı sizlerle paylaşacağız hocalar. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilir veya fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

İlgili Etiketler