PC HocasıiOSiPhone/iPad’de Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone/iPad’de Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

   

Merhabalar Sevgili PCHocası okurları, bu makalemde sizlere iOS/iPadOS yüklü cihazlarınızda yer alan ‘Fotoğraflar’ uygulamasında herhangi bir fotoğrafın gizleme işleminin nasıl yapıldığını sizlere öğreteceğim. Bu fotoğraf gizleme işlemi çok yüksek güvenlikli bir gizleme işlemi yapmasada ‘Tüm Fotoğraflar’ kısmında listelenmesini önlüyor.

iOS/iPadOS cihazlarınızda galerinizde yer alan ve eğer telefonunuz birisinin eline geçerse görmesin diye saklamak istediğiniz fotoğraflarınız varsa diye aşağıda hem resimli hemde anlatımlı bir biçimde bu gizleme işlemini nasıl yapacağınızı gösterdik.

  • Cihazınızın ekran kilidini açın > Fotoğraflar uygulamasına giriş yapın > Gizlemek istediğiniz fotoğrafların bulunduğu albümü ya da Tüm Fotoğrafların listelendiği “Tüm Fotoğraflar” albümüne geçiş yapın.
  • Hangi fotoğrafları gizlemek istediğinize karar verin ardından sağ üst köşede yer alan mavi renkli “Seç” düğmesine tıklayın ve fotoğrafları işaretleyin.
  • Kararınızı kesinleştirip, fotoğrafları seçtikten sonra sol en alt köşede yer alan “Paylaş” komutunu temsil eden ikona tıklayın
  • Açılan menüde paylaşım yapabileceğiniz üç farklı bölüm sizi karşılıyor; ilk seçenek AirDrop vasıtası ile diğer Apple ekosistem ürünleri ile paylaşmak, ikinci seçenek mesajlar ve üçüncü parti uygulamalar, son bölüm ise fotoğraf/fotoğraflar üzerinde işlemler yapabilme.
  • En alt bölümü hafif sola kaydırdığınızda Gizle ikonunu göreceksiniz, tıkladığınız zaman fotoğraflar Gizli albümüne taşınacak ve Gizli albümü ekranınıza gelecek.
  • “Gizli” isimli albüme ulaşmak için “Fotoğraflar” uygulamasında “Albümler” sekmesine geçiş yaparak en aşağıya inerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-ipadde-fotograf-gizleme-nasil-yapilir-73804/ linkinden 12.08.2022 13:08:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video