PC HocasıHaberlerİstanbul’da En Çok Hangi İlçe ve Caddelerde Tanışılıyor!

İstanbul’da En Çok Hangi İlçe ve Caddelerde Tanışılıyor!

  arctis 7+   arctis 7+

Yakınımızdaki veya etrafımızdaki kişiler ile tanışma imkanı sağlayan Happn isimli uygulamanın açıkladığı rapora göre İstanbul da en çok hangi ilçede tanışma yapılıyor en çok nerede buluşmalar gerçekleştiriliyor bilgisi verildi. Baştan belirtmekte fayda var bu veriler sadece Happn uygulaması kullanan kullanıcılar baz alınarak verilmiştir. Veriler incelenirken, Happn ile “Crush” olan, yani karşılıklı olarak birbirlerini beğenen kullanıcıların rakamları göz önüne alındı. Uygulamayı merak edenler için indirme linki yazının sonunda bulabilirsiniz.

 

happn-fatih

 

Kullanıcılar, en çok Tarihi Yarımada’nın bağlı olduğu Fatih Semti’nde “crush” olup birbirleriyle tanışıyor. Dolayısıyla her gün hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken ilçe, yollarının kesiştiği kişilerle tanışmak isteyenler için ideal bir seçenek konumunda. Diğer yandan Fatih’i Tarihi Yarımada’yı diğer semtlere bağlayan Vatan Caddesi ve Macar Kardeşler Caddeleri de en çok “crush” olunan noktalar arasında yer alıyor.

 

KADIKÖY’DE BAĞDAT CADDESİ, ÜSKÜDAR’DA PAŞALİMANI

 

Tarihi Yarımada’nın ardından en popüler ikinci bölgeyi, Anadolu Yakası’nın sahil hattındaki üç komşu ilçesi oluşturuyor: Kadıköy, Üsküdar ve Maltepe. Bu bölgenin en çok ön plana çıkan caddeleri ise her daim İstanbul’un en popüler yerleri arasında yer alan Bağdat Caddesi ve Üsküdar’ın denize nazır, romantik Paşa Limanı Caddesi. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na ve Kadıköy’ün en çok sevilen eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan Osmanağa Mahallesi’ndeki caddeler de listenin üst sıralarında.

 

happn-review

 

İŞ DÜNYASI ŞİŞLİ-BEŞİKTAŞ HATTI’NDA TANIŞIYOR

 

Üçüncü sırada, Şişli-Beşiktaş hattındaki semtler ve caddeler yer alıyor Happn verilerine göre Barbaros Bulvarı, Büyükdere Caddesi gibi profesyonel hayatın merkezinde yer alan caddeler bu hattın en çok öne çıkan yerleri.

 

ATATÜRK HAVALİMANI İLK SIRALARDA

 

En çok “crush” olunan bölgeler arasında dördüncü sıradaysa Bahçelievler – Yeşilköy hattındaki semt ve caddeler yer alıyor. Tahmin edilebileceği üzere bu bölgenin en popüler tanışma noktası, her gün on binlerce kişiyi ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı. Diğer yandan bu bilgi, Happn’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı başka bir araştırmanın sonuçlarını da doğruluyor. Söz konusu araştırma, Happn’ın Avrupa’da en çok kullanıldığı havalimanının Atatürk Havalimanı olduğunu ve burada her gün 500’ü aşkın Happn kullanıcısı birbirleriyle tanıştığını göstermişti.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/istanbulda-en-cok-hangi-ilce-ve-caddelerde-tanisiliyor-22162-15701/ linkinden 20.01.2022 04:01:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner