PC HocasıOyunİşte PSN Plus Hizmetinin Eylül Ayında Sunacağı Playstation 4 Oyunları

İşte PSN Plus Hizmetinin Eylül Ayında Sunacağı Playstation 4 Oyunları

 

Bulunduğumuz dönemin en popüler oyun konsolu Playstation 4‘te belli bir ücret karşısında sunulan PSN Plus hizmetinde bedava oyun dağıtımına devam ediliyor. Şuanda 179 TL’ye bir yıllık abonelik satın alabileceğiniz sistemin Eylül ayında sunacağı oyunlar; kimileri için heyecan uyandırıcı, kimileri için ise boş yapımlar. Fakat belirtmeliyiz ki iki yapım da, oynamaya değer yapımlar.

Bedava Sirke, Baldan Tatlıdır

Playstation 3’ten beri, PSN kısaltmasıyla Playstation Network sistemini tanıyoruz. 

Bu sistemden kısaca bahsedecek olursak; sisteme kayıtlı kullanıcılar, kendi hesaplarından dilekdikleri oyunu satın alabilir, başarılarını paylaşabilir, sohbet edebilir ve buna benzer eğlenceyi arttıran aktivitelerde bulunabilirler.

PS3 ile başlayıp PS4 ile devam eden sistemde normal üyelik için herhangi bir ücret istenmemekte. Yalnız Playstation 4 kullanıcısıysanız ve sahip olduğunuz oyunların online modlarını oynamak isiyorsanız, belli bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

Yani orijinal olarak satın aldığınız oyuna verdiğiniz yüzlerce lira, çoklu oyuncu modlarını oynamak için yeterli olmuyor. Mecburen, yılda 180 TL ödeyerek PSN Plus üyesi olmanız isteniyor. 

Fakat bu dezavantajı Sony şirketi, her ay yaptığı bir güzellikle kapatıyor diyebiliriz. Şirket; hem Playstation 3, hem de Playstation 4 sahibi olan PSN Plus üyelerine her ay bedava oyun sunuyor.

Bu oyunlar, para ödeyerek satın aldığınız dijital oyunlarla tamamen aynı oluyor. Her ay farklı oyunlar sunan şirket, bu oyunları PSN Plus üyeliğiniz devam ettiği sürece oynanabilir kılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay Mafia 3 ve Dead by Daylight oyunlarını hediye eden şirket, önümüzdeki Eylül ayında Playstation 4 üzerinden God of War 3 Remastered ve Destiny 2 oyunlarını sunacak.

God of War 3 Remastered için, Playstation 3 konsolunun satış rakamlarını yükselten başlıca yapımlardan biri olan God of War 3’ün grafiksel anlamda elden geçirilmiş hali diyebiliriz. 

Oyunun eski olduğunu düşünmekte haklısınız. Fakat eğer God of War 3‘ü henüz oynamamış bir Playstation 4 sahibiyseniz, mutlaka denemeniz gereken çok kaliteli bir yapım olduğunu belirtelim. 

Öte yandan Destiny 2‘den bahsedecek olursak; çıktığı dönemin en büyük video oyunu bütçesine sahip olan yapımın devamı niteliğindeki, hem grafiksel olarak hem de içerik olarak gelişmiş bir oyunun sizi beklediğini belirtelim.

 

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video