Jeep Renegade e-Hybrid Türkiye Fiyatı Açıklandı

  Google News

Jeep Renegade e-Hybrid, markanın elektrikli araçlara geçiş sürecinde yeni durağı gibi oldu. Tamamen elektrikli Avenger modelinin satışlarının başlamasından hemen önce yeni hibrit model Türkiye’de satışa çıktı.

İlk kez 2022 Ocak ayında duyurusu yapılan araç, 1 seneyi aşkın bir süre sonra ülkemizde de boy göstermiş olacak.

Jeep Renegade e-Hybrid Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Yeni seri iki ayrı paket seçeneğiyle ülkemizde satışa sunuluyor. Giriş model Longitude ve bir üst paket ise Limited modeli. Her iki versiyonda da 4×2 seçenek karşımıza çıkıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi iki versiyonda da yer alan motor seçenekleri de aynı.

1.5 litrelik turbo benzinli motorun yer aldığı hibrit seçenek, 130 beygirlik güç ve 240 Nm’lik tork sunuyor. Aracın hibrit olmasını sağlayan ise 48V batarya sunan, 15kW değerinde elektrikli motor. Bu motorda da 22 beygirlik güç ve 50 Nm değerinde de tork görüyoruz.

Jeep Renegade e-Hybrid

Araçta yer alan hibrit sistem sayesinde Jeep Renegade e-Hybrid, %100 elektrikli modda kalkış yapabiliyor ve böylece yakıt tüketimi konusunda da ekstra bir tasarruf sunulması sağlanıyor. Diğer taraftan düşük devirlerde de tamamen elektrikli motoru kullanmak mümkün olacak. Bu da yine aracın yakıt tüketiminin en aza inmesini sağlayan ve e-creep olarak anılan özel bir teknoloji.

Jeep Renegade e-Hybrid

Aracın hibrit motorunun farkını gösterdiği diğer bir kısım ise e-park teknolojisi. Burada da araç tamamen elektrikli motoru kullanarak park edilebiliyor.

7 vitesli otomatik şanzıman ile gelen Jeep Renegade e-Hybrid modelleri için fiyat bilgisini de hemen aşağı ekliyoruz.

Jeep Renegade e-Hybrid

Jeep Renegade e-Hybrid

Jeep Renegade e-Hybrid Fiyatları

  • e-Hybrid 1.5 130HP Longitude – 1.124.450 TL
  • e-Hybrid 1.5 130HP Limited – 1.184.450 TL

Satışların Mayıs’ın ikinci haftası itibariyle başladığını görüyoruz. Fakat stok durumunun ne olduğu konusunda kesin bir bilgi yok. Zaten hiçbir araç firmasının bu konuda net bir bilgisi yok.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video