PC HocasıYazılımKaspersky, FCC’nin Kara Listesine Eklendi!

Kaspersky, FCC’nin Kara Listesine Eklendi!

   

Bloomberg tarafından yayımlanan bir rapora göre Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Komisyonu (FCC), Rus siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab’ı “Amerika Birleşik Devletleri ulusal güvenliği için kabul edilemez bir risk” oluşturan kuruluşlar listesine eklendi. Huawei ve ZTE gibi Çin merkezli şirketlerden oluşan listeye ilk kez bir Rus şirketi eklendi.

ABD’deki işletmelerin, listedeki şirketlerden herhangi bir ürün veya hizmet satın almak için FCC’nin Evrensel Hizmet Fonu aracılığı ile sağlanan federal sübvansiyonları kullanmaları yasak. FCC, Kaspersky’nin yanı sıra geride bıraktığımız Cuma günü China Telecom ve China Mobile International USA’yı da listeye ekledi.

Kaspersky’dan açıklama gecikmedi: “Karar, siyasi sebeplerle alındı”

Federal İletişim Komisyonu Başkanı Jessica Rosenworcel, PDF dosyası aracılığıyla gerçekleştirdiği bir basın açıklamasında şu sözleri dile getirdi:

“Ulusal güvenlik teşkilatlarımızın China Mobile ve China Telecom’un bu varlıkları listemize eklemek için gerekli eşiği karşıladığı yönündeki değerlendirmeme katılmasından memnunum. Eklemeleri ve Kaspersky Labs, ağlarımızı casusluk yapmaya çalışan Çin ve Rus devlet destekli kuruluşların oluşturduğu tehditlere karşı korumaya yardımcı olacak ve başka şekilde Amerika’nın çıkarlarına zarar verecek.”

Jessica Rosenworcel, FCC Başkanı

Kaspersky, resmi web sitesi üzerinden yaptığı bir basın açıklamasında FCC’nin hareketine yanıt vererek, ajansın aldığı kararın Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ışığında “siyasi sebeplerle” verildiğini öne sürerek “”FCC’nin sorunlarını ele almak için ABD devlet kurumlarıyla işbirliği yapmaya hazır olduğunu” belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kaspersky-fccnin-kara-listesine-eklendi-125405/ linkinden 26.05.2022 17:05:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial