Makyajlı Volkswagen Touareg

Makyajlı Volkswagen Touareg Tanıtıldı! Yenilikleri Neler?

  Google News

İlk kez 2018 yılında karşımıza çıkan ve modern yüzü ile dikkat çeken Volkswagen Touareg, aradan geçen 5 yılın ardından sonunda yenilendi. Tamamen yeni bir kasaya geçiş yapılmasa da aracın makyajlanması, seriyi biraz daha dinamik bir görüntüye kavuşturmuş oldu. Makyajlanmış Volkswagen Touareg ile neler değişmiş ve teknik konuda neler göreceğiz bir bakalım. İddialı bir otomobil ile karşı karşıyayız.

Makyajlı Volkswagen Touareg Tasarımı Nasıl?

Yeni nesil Touareg modelinde direkt göze çarpan yenilik ızgara kısmında karşımıza çıkıyor. Marka bu kez ışıklandırılmış olan ızgara tasarımını benimsiyor.

Biraz daha sportif ve ışınlandırılmış yüzüyle karşımıza çıkan ön ızgara tasarımı, alt kısımda da daha geniş tampon yüzüyle destekleniyor.

Makyajlı Volkswagen Touareg

Ön kısımdaki bir başka güzel değişiklik ise far takımlarında yapılmış durumda. Farlar L şeklinde parça yapısını benimserken, artık Matrix LED ışıklandırmanın da standart olarak sunulduğunu göreceğiz.

Makyajlı Volkswagen Touareg

Akıllı farlar 19.216 mikro LED’e sahip ve daha çok üst segment birkaç araçta da kullanılmış olan farlar. Ön kısımdaki ışıklandırma grubunda yapılan değişiklikler arka kısımda da kendisini gösteriyor. Arka kısımda da stoplarda, L şeklinde parçalı tasarımın kullanıldığını görüyoruz. Yine burada da Volkswagen logosunun ışıklandırılmış olan sunulması da bir artı olarak gösterilebilir.

Dış kısımda dikkat çeken bir diğer noktamız ise aracın jantlar. 19 ile 21 inç arasında değişen farklı jant seçenekleri bir yana, R versiyonlarda 22 inç seviyesine kadar jant seçimi yapılabilecek. Ne kadar dikkat çekici bir boyuttan söz ettiğimizi söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Makyajlı Volkswagen Touareg

İç Tasarımda Yeni Yapı Nasıl?

İç tasarım kısmında geniş ekranların hakim olduğu tasarım yapısı kendisini gösteriyor. 12 inçlik dijital gösterge paneli ve ek olarak 15 inçlik multimedya paneliyle beraber, ön konsol kısmında geniş bir kullanım sunan ekranların kullanıldığını görüyoruz.

Android Auto ve Apple CarPlay destekli multimedya ekranının aynı zamanda sesle kontrol desteğine sahip olduğunu da eklemek gerekiyor. Yekpare ekran tasarımı, iç tasarım noktasında zaten temel noktayı oluşturuyor ama genel anlamda döşemelerde ve kaplamalarda da iyileştirmeler yapıldığını eklemek lazım.

Makyajlı Volkswagen Touareg

Motor Değişti mi?

Gelelim motor kısmına. Araçta motor konusunda çok önemli bir değişim söz konusu değil. 3.0 litrelik V6 TDI motorun kullanımı devam ediyor. 286 beygirlik güç değerine sahip olan motor, 8 ileri otomatik şanzıman ve 4Motion çekiş sistemiyle desteklenmiş durumda.

Yeni model için paylaşılan detaylar bunlar. Serinin ne zaman tanıtılacağı ve fiyatlarının ne olacağı konusunda da detaylar yakın zamanda belli olacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video