Mercedes Benz Online Satış

Mercedes Benz Online Satışa Başladı

  Google News

Mercedes Benz, geçtiğimiz haftalarda yeni bir satış modeli üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Yapılan duyuruyla beraber öne çıkarılan “Acenta Modeli” için beklenen an da geldi. Marka 15 Mayıs itibariyle Türkiye’de yeni satış modeline geçti ve online araç satışını da başlattı. Tabii ki sistem konusunda merak edilenler var. Nasıl bir ilerleyiş olacak ve araçlar nasıl alınacak bir bakalım.

Mercedes Benz Online Satış Nasıl İlerleyecek?

Acenta modeli olarak isimlendirilen model, online satışa dayanıyor. Tıpkı bir e-ticaret sitesine girer gibi siteye giriyorsunuz ve araçları inceliyorsunuz.

Sitede hangi araçların satışta olduğu ve stok durumlarının ne olduğu konusunda bilgi yer alıyor. Satışa hazır olan araçlar ve stok durumu müsait olmayan araçları görebiliyorsunuz.

Aracınızı seçtikten sonra kendinize göre konfigürasyonlarınızı da yapıyorsunuz. Yine ödeme seçenekleri kısmına geldiğiniz zaman da burada kredi ve vade tutarlarına kadar detaylı olarak ödeme seçenekleri için de bilgileri alabiliyor kendinize göre düzenleme yapabiliyorsunuz.

Mercedes Benz Online Satış

Aracınız için siparişinizi oluşturduktan sonra süreç doğrudan Mercedes Türkiye tarafından yönetiliyor. Yine bunun da sürücüler için bir artısı olduğunu belirterek şunu da ekleyelim ki bayiler bu aşamadan sonra devreye giriyor.

Satın alma işlemleri halledilip gerekli evraklar hazırlandığı zaman, sürücüler istedikleri konumdan araçlarını teslim almayı tercih edebiliyorlar.

Böylece Mercedes Benz online satış süreci de sonlanmış oluyor. Yukarıda da dediğimiz gibi bayiler aracın teslimatı ve satış sonrası desteği kısmında devreye giriyor. Burada muhatap artık doğrudan Mercedes Türkiye olarak karşımıza çıkıyor.

Mercedes Benz Online Satış

Peki Bu Sistem Nasıl Bir Avantaj Sağlayacak?

Sistemin en büyük avantajı, karaborsa olayını ortadan kaldıracak olması. Artık sürücüler araçların kat adet stokta olduğunu ve nasıl bir fiyata satıldığını görebilecek. Bayilerin üzerine ek fiyat koyması ya da araç varken araç yok demesi gibi durumlar yaşanmayacak.

Bunun dışında bayilerin artık bir nevi aracı noktalar olduğunu göreceğiz. Sürücülerin herhangi bir bayiye bağlı kalması gibi bir durum yaşanmayacak. Araç teslimine kadar istediğiniz herhangi bir bayi üzerinden alabileceksiniz.

Mercedes Benz online satış sistemi, bugün itibariyle kullanımda. Sistem için şuraya satış sayfasının linkini de ekliyorum. Diğer markalar da benzer adımlar atar mı ya da bu adımlar stok sorunu gibi sorunlara çözüm olur mu göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video