Maserati V8 Motoru Motorsiklete Takılırsa

Şimdiye kadar ilginç modifikasyonlara şahit olmuşsunuzdur. Özellikle otomobillerde ve motosiklet modifikasyonlarında ismi sıkça geçen Fransız üretici Lazareth firması yaptığı yeni konsept ile ağızları açık bıraktı desek yeridir. Maserati'nin efsane V8 motorunu söküp bir motosiklete yerleştirerek fikri hayata geçirdi.

Bir motosiklet bizler için belki de her zaman "motor" olarak kalmıştır. Çok fazla modifiye seçeneği olmadığı için özellikle ülkemizde motor tutkunları sadece ses yapmak için biniyor diyebiliriz. Ancak Fransız modifikasyon firmasının aklına gelen ilginç fikir ortaya efsane bir makine çıkartmış.

Maserati'nin 4.691 cc hacmine sahip V8 motorunu söken Lazareth, dış cepheye de bodykit dokunuşları yaparak adeta 4 tekerleğe sahip araç görünümüne kavuşturuyor. Muazzam bir şekilde 8 ay içerisinde tamamlanan bu efsanevi aracın şimdiye kadar performans raporları hiç ölçülmedi. Ancak firma tarafından açıklanan raporlarda bu motosikletin 470 beygir güç ürettiği belirtiliyor. Tasarlanan bu efsanevi motorun 1 ileri şanzımanı bulunduğu gibi, V8 motoru ile birlikte toplam ağırlığı 400 kilogram.

Copier LM-8478 adı verilen bu efsanevi motorun kuyruk kısmına dikkat ettiniz mi ? Orada bir Panigale göreceksiniz. Ayrıca Brembo'nun büyük çaplı fren sistemi de bu motorda kullanılmış. Lazareth tarafından üretilen bu canavarın piyasa fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Kuyruk kısmını Panigale’den alan, canavarı Brembo’nun büyük çaplı frenleriyle dizginlemeye çalışan Lazareth niçin böyle bir şey yaptı bilmiyoruz ancak motosikleti aksiyon halinde görmek için sabırsızlanıyoruz.

İlgili Etiketler