PC HocasıOtomobilMercedes-Benz, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Olacak

Mercedes-Benz, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Olacak

 

Mercedes-Benz, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçlar üreteceğini, ancak bunun şartlar dahilinde olacağını söylüyor. Alman otomobil üreticisi, yalnızca “piyasa koşullarının izin verdiği yerlerde” elektrikli araçlar satacağını söyledi ve Mercedes’in elektrikli otomobiller için tüketici talebi olmayan ülkelerde 2030’dan sonra da gazla çalışan araçları satabileceğini vurguladı.

Şirket duyuruyu, elektrikli güç aktarma organlarına büyük bir pivot ilan eden bir dizi otomobil üreticisi etkinliğinin sonuncusu olan Perşembe sabahı bir EV strateji güncellemesi sırasında yaptı. Ancak diğer otomobil şirketleri benzer şekilde tamamen elektrikli otomobil üretimine geçme sözü vermiş olsa da, Mercedes sözünü dış etkenlere karşı koruyarak dikkat çekiyor.

Diğer büyük otomobil üreticileri de benzer uyarılar paylaşıyor. Örneğin GM, 2040 yılına kadar karbon nötr olacağını, ancak bu tarihe kadar gazla çalışan araçların satışını sona erdirme taahhüdünde bulunmayacağını belirtti ve General Motors’un üst düzey yöneticileri, 2035 yılına kadar yeni hafif hizmet araçlarından çıkan egzoz gazı emisyonlarını ortadan kaldırma hedefini kesinlikten ziyade “bir heves” olarak tanımlıyor. Yine de Mercedes, 2030 yılına kadar serisinin elektrifikasyonu için 40 milyar € (47 milyar $) taahhüt edeceğini söylüyor.

2022’den itibaren Mercedes, her segmentte tamamen elektrikli bir model sunacağını ve 2025’ten itibaren satılan her modelin saf elektrikli bir modelle sunulacağını söylüyor. Mercedes ayrıca portföyünün tamamında kullanılmak üzere üç adet yeni EV mimarisini piyasaya sürecek: orta ve büyük binek otomobiller için MB.EA, performans modelleri için AMG.EA ve ticari araçlar için Van.EA.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mercedes-benz-2030-yilina-kadar-tamamen-elektrikli-olacak-116132/ linkinden 25.09.2021 23:09:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad