PC HocasıOtomobilTesla Sahipleri, Tam Otonom Sürüş Konusunda Şirkete Öfkeli!

Tesla Sahipleri, Tam Otonom Sürüş Konusunda Şirkete Öfkeli!

 

Tesla’nın 199 dolarlık fiyat etiketine sahip Tam Kendi Kendine Sürüş abonelik hizmetinin gelişi, Tesla topluluğunda beklenmedik bir öfkeye yol açtı.

Bu özellik, teorik olarak, 2016 yılından beri herhangi bir Tesla otomobil sahibinin, potansiyel olarak nadiren bir süre için 10.000 dolar harcamak zorunda kalmadan, gerektiğinde (örneğin uzun bir yolculuk) kısa bir süre için makul bir ücret karşılığında Tam Kendi Kendine Sürüş özelliklerine sahip olabileceklerine ve aylık ödeme periyoduna sahip olduğu için tek seferlikte olsa deneyebilecekleri anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, pratikte, 2 yaşından büyük herhangi bir Tesla araç, 1500 dolara mal olan “Donanım 3.0” veya “FSD Bilgisayarı” için bir donanım yükseltmesine ihtiyaç duyuyor.

Öfkenin kaynağı, alıcıların Tesla’larını 2016 yılından itibaren satın aldıklarında, Tesla ve Elon Musk tarafından arabalarının Tam Kendi Kendine Sürüş için gerekli tüm donanımı içerdiğine dair güvence verilmemiş olması.

Bu daha önceden Tesla sahipleri için bir sorun değildi, çünkü önceki tek Tam Kendi Kendine Sürüş seçeneği bir kereye mahsus olarak satın alınıyordu ve fiyatı 10.000 Amerikan Dolarıydı ve buna gerekirse ücretsiz olarak “Donanım 3.0” yükseltmesi de dahil oluyordu. Bu, bir yazılım yükseltmesi dışında, araçlarının FSD’ye hazır olduğu vaat edilen sahiplerine, gereksinimleri karşılamak için birkaç bin dolar daha harcama ihtiyacı bırakıyor.

Tesla sahipleri, Tesla’nın Tam Kendi Kendine Sürüş ile ilgilenenlere ücretsiz bir yükseltme sunmasını talep ediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tesla-sahipleri-tam-otonom-surus-konusunda-sirkete-ofkeli-115958/ linkinden 25.09.2021 21:09:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad