Mercedes Türkiye

Mercedes Satış Modelini Değiştirdi! Bayi Dönemi Bitiyor

  Google News

Stok sorunları, yükselen fiyatlar derken araç satışlarında süreç çok karmaşık bir hal aldı. Kullanıcılar gerek stok kontrolünde gerekse de fiyat konusunda biraz daha bayi eline kaldı desek yeridir. Bu durumu değiştirecek hamleler ise markalardan gelmeye başladı. En son Mercedes cephesinden bir adım geldi ve yeni satış dönemi açıklaması yapıldı. Yeni sisteme bakacak olursak bayi satışı dönemi sona eriyor.

Mercedes Yeni Satış Modeli ile Ses Getirebilir

Marka tarafından düzenlenen lansman ile beraber yeni satış modeli için duyuru yapıldı. Buna göre artık kullanıcılar araçları doğrudan Mercedes Türkiye aracılığıyla alacak. Acenta modeli olarak geçen modelde, dijital platform üzerinden araç stok durumlarını görebileceğiz ve satın alımları gerçekleştirebileceğiz. Araçlar için Türkiye genelinde stok durumları gösterilecek ve sürücüler, otomobillere daha şeffaf bir şekilde ulaşabilecek.

Stok bilgilerinin öğrenilmesi sonrasında otomobili satın almak isteyen sürücüler, direkt olarak Mercedes Türkiye üzerinden satış sözleşmelerini yapacak ve buradaki tüm süreç doğrudan marka üzerinden yürütülecek.

Mercedes Türkiye

Sürücülerin plaka ve tescil gibi işlemleri de yine markaya bağlı olan acentalar üzerinden yapacağız ve dijital platform üzerinden de süreci takip edebileceğiz. İşlemler tamamlandığı zaman, sürücüler araçları teslim almak için kendi belirledikleri acentaları seçebilecekler. Tabii ki acenta seçimi Türkiye genelinde olacak.

Geriye sadece gidip aracı teslim almak kalacak. Mercedes yeni satış modeli ile beraber bayi kaynaklı stok sorunlarının da çözülmesi hedefleniyor. Yeni sistemin ülkemizde kullanıma girmesi, diğer markaları da harekete geçirecek mi göreceğiz. Belki daha fazla markanın böyle bir sürece geçiş yapması, işleri değiştirebilir. En azından kullanıcılar araçların stok durumları için daha net ve şeffaf bilgiler alabilirler.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video