PC HocasıHaberlerMicrosoft, Avusturya’da Veri Merkezi Kuracak

Microsoft, Avusturya’da Veri Merkezi Kuracak

 

Microsoft bugün, ilk veri merkezi bölgesini Avusturya’da açacağını duyurdu. Yaklaşan bu veri merkezi bölgesi ile Avusturyalı kuruluşlar, veri yerleşimi ve uyumluluk standartlarını korurken Azure’un bulut bilişim gücünden yararlanabilecek. Microsoft ayrıca Avusturya’nın BT altyapısını ve kamu hizmetlerini modernize etmek için yeni bir Dijital Mükemmeliyet Merkezi duyurdu.

“Microsoft’un Avusturya’yı bulut bölgesi yapma kararı, Avusturyalı işletmeler için büyük bir fırsat ve belirleyici bir rekabet avantajını temsil ediyor. Avusturya, dijital altyapının genişletilmesini de gerektiren dijitalleşme alanında Avrupa’nın öncüsü haline gelmelidir. Avusturya Cumhuriyeti Federal Şansölyesi Sebastian Kurz, Microsoft’a ülkemize, yerel şirketlere ve özellikle fayda sağlayacak çalışanlarına olan bağlılığı için teşekkür ederim ”dedi.

The Last of Us 2, bir haftada rekor kırdı!

Microsoft Başkanı Brad Smith “Bugün Avusturya’da Microsoft için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor” dedi. “Bu duyuru, veri merkezleri inşa etmekten çok daha fazlasını temsil ediyor. İnsanların, işletmelerin ve devlet kurumlarının operasyonlarını yeniden tasarlamaları ve dönüştürmeleri, işletmelerini büyütmeleri ve yeni dijital beceriler kazanmaları için gereken teknolojiyi Avusturya’ya getirmek için bir fırsat. “