PC HocasıHaberlerMicrosoft, Kinvolk’u Satın Aldı!

Microsoft, Kinvolk’u Satın Aldı!

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft bugün Kinvolk‘u satın aldığını duyurdu. Kinvolk, açık kaynaklı Linux ve bulut yerel teknolojileri oluşturma ve geliştirme misyonuyla yola çıkan bir şirket. Kinvolk, CoreOS Container Linux’un yanı sıra Lokomotive ve Inspektor Gadget projelerine popüler bir alternatif olan Flatcar Container Linux’u yarattı.

Microsoft ve Kinvolk satın alma öncesinde zaten birkaç projede birlikte çalışıyorlardı. Her iki şirket de Service Mesh Interface üzerinde çalıştı, Flatcar Container Linux’u Azure’a getirdiler ve büyük Azure müşterilerinin CoreOS’tan Flatcar’a geçişini desteklediler ve son olarak Lokomotive ve Inspektor Gadget ile Azure Kubernetes Service (AKS) için destek sağladılar.

Microsoft, Kinvolk ekibinin Azure Kubernetes Service (AKS), Azure Arc ve Azure’un hibrit konteyner platformu yeteneklerini genişletecek ve Microsoft’un Kubernetes ve konteyner alanındaki upstream açık kaynak katkılarını artıracak gelecekteki projelerin mühendislik gelişimine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi. Microsoft ayrıca, Kinvolk’un açık kaynak katkılarını sürdürmeye ve bunlara dayanmaya kararlı olduğunu da söyledi. Microsoft ve Kinvolk ekibi, Flatcar Container Linux’un geliştirilmesi konusunda daha büyük Flatcar topluluğu ile işbirliği yapmaya devam edecekler.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-kinvolku-satin-aldi-112376/ linkinden 21.10.2021 20:10:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad