PC HocasıHaberlerMicrosoft, Python Software Foundation’a Vizyoner Sponsor Oldu!

Microsoft, Python Software Foundation’a Vizyoner Sponsor Oldu!

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft, 2006 yılından beri Python Yazılım Vakfı‘nın sponsoru. Ancak bugün Microsoft, Vizyoner Sponsor olarak PSF’ye katkılarını daha da artırdığını paylaştı. Python Software Foundation’ın 150.000 dolarlık mali sponsorluğunun bir parçası olarak Microsoft, PyPI ve ambalaj ekosisteminde daha fazla iyileştirme için geliştirme maliyetlerine yardımcı olmak için fonlarını Paketleme Çalışma Grubuna odaklayacak.

Microsoft’un Python ve Yapay Zeka Araçları Baş Başrol Yöneticisi Dan Taylor, geliştirici üretkenliğine güçlü bir vurgu yapan bir dil olan Python için kalbimiz için çok değerli ve misyonumuzla yakından uyumluydu diyerek şu sözleri dile getirdi: “Python’un son 5 yıldaki hızlı yükselişi iyi belgelenmiş ve etkileyici. Python’un yükselişi, öncelikle veri biliminin büyümesinden kaynaklanmış ve uzun komut dosyası oluşturma, web geliştirme, eğitimde kullanım ve kullanım kolaylığı ile dilin üretkenliğinin dikkatli bir dengesi ile desteklenmiştir.”

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video