PC HocasıHaberlerMicrosoft, Rusya’da Ürün Satışını Durdurduğunu Açıkladı!

Microsoft, Rusya’da Ürün Satışını Durdurduğunu Açıkladı!

   

Amerika Birleşikleri Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Microsoft‘un Başkanı Brad Smith, Cuma sabahı yayımlanan bir blog gönderisinde; Rusya’da tüm yeni Microsoft ürün ve hizmet satışlarını askıya alacaklarını resmi olarak paylaştı.

Blog gönderisinde aldıkları kararın detayları paylaşılmadı ve ayrıntıya girilmedi, aynı zamanda Microsoft hizmetlerini kullanan işletmeler üzerinde ne gibi finansal etkiler olacağı da belirtilmedi. The Verge, şirkete daha fazla bilgi talebinde bulundu fakat bir şirket sözcüsü şu anda paylaşılacak başka bir şey olmadığını belirtti.

Microsoft, ABD, AB ve Birleşik Krallık hükümetleriyle işbirliği içerisinde

Microsoft, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’ya yönelik bazı hizmetlerini durduran şirketlerin arasına nihayet katıldı. Savaş başladığı günden bu yana, dünya çapında birçok politikacı, Rus bankaları ve devlet tarafından işletilen medya kuruluşlarına yönelik yaptırımlar konusunda çağrıda bulundu.

Şirketin gerçekleştirdiği duyuru, özellikle “yeni satışları” hedefliyor ve mevcut hizmet sözleşmelerinden bahsetmiyor. Başkan Smith’in diğer sözlerine göre Microsoft, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık hükümetleri ile yakın koordinasyon içinde adım adım ilerleyerek çalışmalar yürütüyor ve Smith bir başka konuşmasında “Hükümet yaptırım kararlarına uygun olarak Rusya’daki işimizin birçok yönünü durduruyoruz.” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-rusyada-urun-satisini-durdurdugunu-acikladi-124615/ linkinden 26.05.2022 18:05:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial