PC HocasıHaberlerSamsung, Rusya’ya Ürün Satışını Durdurdu!

Samsung, Rusya’ya Ürün Satışını Durdurdu!

   

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung, Cuma günü yaptığı bir açıklamada şirketin Rusya’ya yaptıkları sevkiyatı askıya aldıklarını resmi olarak duyurdu. Adı verilmeyen bir Samsung temsilcisi şirketin genel halkla ilişkiler e-posta aracılığıyla yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

“Mevcut jeopolitik gelişmeler nedeniyle Rusya’ya yapılan sevkiyatlar askıya alındı. Bir sonraki adımlarımızı belirlemek için bu karmaşık durumu aktif olarak izlemeye devam ediyoruz.”

İsmi bilinmeyen bir kaynağın Bloomberg’e verdiği demeçe göre, Samsung’un aldığı bu karar çiplerden akıllı telefonlara ve son tüketici ürünlerine kadar çeşitli bir çok sevkiyatı içeriyor.

Samsung ayrıca insanı yardım çabalarına bağışta bulunduğunu belirtti:

“Düşüncelerimiz etkilenen herkesle birlikte ve önceliğimiz tüm çalışanlarımızın ve ailelerinin güvenliğini sağlamak. Mülteciler için yardım da dahil olmak üzere bölgedeki insani çabaları aktif olarak desteklemeyi planlıyoruz. Bu amaçla, 1 milyon doları tüketici elektroniği ürünleri olmak üzere 6 milyon dolar bağışta bulunmanın yanı sıra çalışanlarımızdan gelen gönüllü bağışlar da var.”

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-rusyaya-urun-satisini-durdurdu-124608/ linkinden 26.05.2022 16:05:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial