PC HocasıHaberlerMicrosoft, Surface Reklamı ile Apple’a Gönderme Yaptı!

Microsoft, Surface Reklamı ile Apple’a Gönderme Yaptı!

 

Görünüşe göre bilgisayar pazarındaki rekabet tekrardan kızışıyor, Intel’in öncülüğünü yaptığı ve şimdi de Microsoft’un bayrağı devir aldığı bu rekabet ortamında Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devi Microsoft, paylaştığı bir Surface reklamında Apple’ın MacBook dizüstü bilgisayarına saldırıyor.

Birkaç gün önce, Intel’in reklamında “I’m a Mac” den Justin Long vardı ve bugün Microsoft, Twitter’da Surface Pro’yu marka dışı bir MacBook gibi görünen “BackBook” ile karşılaştıran bir reklam yayınladı.

Microsoft paylaştığı reklam videosunda, BackBook ile Surface Pro karşılaştırıldığında Surface Pro’nun çok yönlü bir form faktörü olduğunu, dokunmatik giriş ve “Windows 10 Pro ile yongadan buluta güvenlik” sunduğunu belirtiyor.

Bu argüman, elbette, Windows dizüstü bilgisayar platformunun avantajlarının son 10 yılda çok fazla değişmediğini, ancak reklamların geçen yıl yaklaşık 10 yıl içinde ilk kez büyümeye geri dönen büyüyen bilgisayar pazarını yansıttığını ve Apple’ın Macbook’larının genel bilgisayar pazarından daha hızlı büyüdüğünü öne sürüyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video