PC HocasıHaberlerMicrosoft ve Qualcomm’dan Geliştiriciler için Bilgisayar!

Microsoft ve Qualcomm’dan Geliştiriciler için Bilgisayar!

 

İşlemci devlerinden Qualcomm bugün, geliştiriciler için tasarlanmış ARM tabanlı masaüstü bilgisayarda Windows çalıştıran uygun fiyatlı Snapdragon Geliştirici Kiti’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Microsoft ve Qualcomm işbirliği ile tasarlanan cihaz, geliştiricilerin ARM cihazlarına bir servet harcamadan ARM64’ü yerel olarak desteklemek için Windows uygulamalarını taşımalarına izin vermek için bu Qualcomm Snapdragon 7C hesaplama platformunu temel alıyor.

Bağımsız yazılım geliştiricileri, Windows üzerinde çalışan yerel ARM64 uygulamalarını test etmek için donanıma ihtiyaç duyuyor ve Microsoft desteği ile geliştirilen Snapdragon Geliştirici Kiti, tüketiciler için hazırlanan dizüstü bilgisayarlarından daha ucuz bir fiyat etiketine sahip.

Uygulamalarınızı Snapdragon tarafından desteklenen ve Windows 10 çalıştıran Her Zaman Açık Her Zaman Bağlı Bilgisayarlara (ACPC’ler) taşımak için kullanın.

Microsoft ve Qualcomm işbirliği ile tasarlanan ve içerisinde Qualcomm’un en güncel işlemcilerinden Snapdragon 7C Gen 2 işlemcisini barındıran Snapdragon Geliştirici Kiti bu yaz itibariyle Microsoft Store’da satılmaya başlanacak. Cihazın kaç dolardan satılacağı ve ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-ve-qualcommdan-gelistiriciler-icin-bilgisayar-113621/ linkinden 21.10.2021 21:10:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad