Microsoft

Microsoft, Yapay Zekayı Mobil Platformlara ve Skype’a Getiriyor

  Google News

Yapay zeka çılgınlığı boyut değiştirmeye başladı. Microsoft, bu alana ilk yatırım yapan şirketler arasında yer alıyor. İşin asıl rengini değiştiren ise tabii ki ChatGPT oldu diyebiliriz. Yapay zeka sohbet robotunun yayınlanmasının ardından Microsoft kanadı da bu alana yönlenmiş ve ChatGPT için önemli kaynaklar ayırmıştı.

Hemen arkasından ise bir adım daha geldi ve Bing arama motoruna yeni sohbet robotu eklendi. Şimdi ise Microsoft ikinci adıma geçti. Hem mobil platformlar için hem de Skype için yapay zeka sohbet robotunun kullanıma alındığı açıklandı.

Microsoft, Yapay Zeka Sohbet Robotunu Kullanmakta Kararlı

Son duyuruya göre bundan sonraki dönemde Android ve iOS platformunda Bing arama motorunda yapay zeka sohbet robotu kullanılabilecek. Yapay zeka sohbet robotunu kullanmak için tek bir botunu kullanmak yeterli olacak.

Microsoft

Bunun dışında Skype tarafında da yapay zeka destekli sohbet robotunu kullanmak mümkün olacak. Skype kısmında ise yine sohbet robotu için bir bölüm olacak. Kullanıcılar grup sohbetlerinde de sohbet robotundan yararlanabilecekler. Yapay zeka sohbet robotunu etiketleyebilecek ve robotu sohbete dahil edebilecekler.

Microsoft

Önce Bing arama motoruna web üzerinden dahil edilmesi, sonrasında mobil platformlara gelmesi ve en son Skype için yapay zeka sohbet robotunun kullanılması. Tüm bu adımlar Microsoft’un yapay zekayı geliştirme ve kullanma üzerinde kararlı olduğunu gösteriyor.

Google’ın da bu adımlara karşı bir cevabı var ama Google bu konuda rakipleri ne denli yakalayabilecek göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video