Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite Özellikleri Listelendi

  Google News

Amiral gemisi serisi Xiaomi 13 modelleri için yeni alternatif olacak Xiaomi 13 Lite için ilk bilgiler gelmeye başladı. Telefon için son sızıntı Almanya kaynaklı bir sitede ortaya çıktı. Muhtemelen 13 ailesinin en uygun fiyatlı üyesi olarak geldiğini göreceğimiz modelin teknik özellikleri de bir hayli iddialı duruyor.

İyi bir fiyat performans serisi mobil cihazla karşı karşıya kalacağız diyebiliriz. Gelin sızdırılan özelliklerle beraber bir kez daha değerlendirme yapalım.

Xiaomi 13 Lite Özellikleri Neler Olacak?

Sızdırılan görseller ve özellik listelerine göre akıllı telefonda Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi kullanılacak. Amiral gemisi akıllı telefonlar kadar olmasa da iyi bir fiyat performans işlemci diyebileceğimiz modelde Adreno 662 GPU birimine yer verildiğini de biliyoruz.

Bu açıdan baktığımız zaman aynı zamanda iyi bir oyun telefonu olacak da diyebileceğimiz Xiaomi 13 Lite, RAM kısmında da 8 GB RAM ile beraber gelecek. Şimdilik 8 GB RAM tek seçenek olarak sunulacak gibi duruyor. Depolama alanı kısmında ise iki ayrı seçenek olacak. Bunlardan birisi 128 GB depolama alanı bir diğeri ise 256 GB depolama alanı olacak.

Xiaomi 13 Lite

Telefonun ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise amiral gemisi modellerini aratmayacak bir cihaz ile karşılaşacağız diyebiliriz. 6.55 inçlik ekranda, Full HD+ çözünürlük desteği yer alacak. AMOLED panelin yenileme hızının 120 Hz olması beklenirken bu modelde HDR10+ gibi önemli teknolojilere de destek verilmesi bekleniyor.

50 MP değerinde Sony IMX766 sensör, 20 MP değerinde ultra geniş açılı ikinci kamera ve 2 MP değerinde makro çekim kamerası da Xiaomi 13 Lite için sunulacak kamera kurulumu olacak.

Xiaomi 13 Lite

Avrupa lansmanının 26 Şubat tarihinde yapılmasını beklediğimiz yeni akıllı telefonun fiyatı için de 500 Euro iddialarının gündeme geldiğini de belirtelim. Tabii ki bu başlangıç için geçerli fiyat. Depolama alanı daha yüksek olan modelin fiyatı biraz daha farklı olabilir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video