reklam
Ana SayfaHaberlerMicrosoft’tan Bluetooth Kulaklık: Surface Earbuds

Microsoft’tan Bluetooth Kulaklık: Surface Earbuds

Microsoft’un ilk gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıklarında bazı benzersiz verimlilik püf noktaları bulunuyor; Microsoft, kablosuz kulaklık piyasasına giriş yapıyor. Şirket, geçtiğimiz sene tanıttığı Surface kulaklıklarından sonra kulaklık portföyündeki 249 Dolarlık ikinci ürünü “Yeni Surface Earbuds” cihazlarını duyurdu.

Kulakiçi kulaklıklar zaten mevcut olan diğer birçok kablosuz kulaklığa oldukça benziyor (özellikle Samsung) fakat Microsoft başka hiçbir yerde bulamayacağınız üretkenlik özelliklerini bu kulaklıkta barındırıyor. Kulaklık önümüzde sene hazır olacaklar.

Bugün Microsoft’un sunumundan hemen sonra lansmandaki katılımcılara ve basın mensuplarına kulaklığı deneyimleyebilmeleri için imkan sunuldu.

Kulakiçi kulaklıklar diğer kablosuz kulaklıklara göre çok benzer özelliklere sahip. 24 saate kadar kullanım sağlayan şarj kılıfı ile sekiz saatlik pil ömrüne sahip ve kulak kanalınızı tıkamadan kulağınızın içinde duruyorlar.

Bu, dışarıdaki sesleri engelemedikleri anlamına geliyor ve Microsoft dış sesi engelleyememe durumu hakkında “tasarım gereği” diyor ancak çoğu kulakiçi kulaklıktan daha rahatlar.

Kulaklıklar dokunmatik etkileşimler için büyük bir çanak yüzeye sahip. Müzik çalmak yahut duraklatmak, Spotify gibi uygulamaları başlatmak veya ses seviyesini ayarlaa ve parçaları atlamak için düz yüzeye parmak ucunuz ile dokunmanız yeterli.

PlayStation 5, Daha Az Enerji Tüketecek!

Ayrıca, Cortana’yı tuşa uzun süre basınca aktifleştirebilirsiniz ama Amazon ve Apple’ın kulaklıklarındaki Alexa veya Siri için bir özellik bulunmuyor.

En bomba özellik!

Bu kulakiçi kulaklıkların belki de en ilgi çekici yanı, bağlı bir bilgisayarda bir PowerPoint sunusu sunar iken söylediklerinizi yazılı olarak yansıtabilmesidir.

Microsoft, Earbud’ların maliyetini gerçekten haklı çıkarmak için bu verimlilik özelliklerine güvenmek zorunda kalacak, ancak 250 dolarda, rekabetten oldukça pahalı. Aktif gürültü engelleyici gibi bir özellikleri olmadığı için Amazon’un çok daha ucuz olan Alexa Buds’unda yer alan özellikleri de yok.

Amazon ve Microsoft bu alana hızla giriyor ve Microsoft’un bu bomba özelliği piyasayı daha da genişletiyor. Artık piyasa nirvanasında AirPods yer almayacak eğer Apple zirvede kalmak istiyorsa bir an önce daha gerçekçi inovasyonlar ile kullanıcı karşısına çıkmalı.