Musk Etkisi Diyebilir Miyiz: Twitter’a NFT Entegrasyonu Geliyor!

  Google News

Bildiğiniz üzere aylar önce Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Instagram, sahip olduğunuz NFT’leri profilinizde paylaşabileceğiniz bir özelliği duyurmuştu. Şimdi ise artık Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu Twitter’da NFT Entegrasyonu üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Test aşamasında olan özellik ile birlikte kullanıcılar, Twitter hesaplarından sahip oldukları NFT’leri gönderi olarak paylaşabilecek ve pazar yerlerine yönlendiren bağlantılar ile alım-satım işlemleri rahatlıkla yapabilecekler.

Anlaşmalı platformlar sayesinde Twitter üzerinden NFT alıp satabileceksiniz!

Twitter Developer hesabından yapılan bir paylaşım ile birlikte NFT özelliğinin test aşamasında olduğu resmi olarak duyuruldu. Yeni entegrasyon sayesinde kullanıcıların sahip oldukları NFT’leri uygulama üzerinden kolayca paylaşmalarına imkan tanınacak.

Özellik “NFT Tweet Tile” olarak adlandırılıyor ve özellik NFT’lerinizi platform üzerinde paylaşmanın yanı sıra anlaşmalı pazar yerleri aracılığıyla platform üzerinden kolayca NFT alıp satabilmenizi sağlayacak. Şu ana kadar yapılan açıklamalara göre şirket dört NFT platformu ile işbirliği içerisinde.

Yapılan açıklamalara göre test aşamasına dahil olan kullanıcılar anlaşmalı olunulan pazar yerlerine ait linklere sahip tweetleri yakın zaman içerisinde görebilecek. NFT Entegrasyonu şu anda sınırlı sayıda iOS ve web platformlarında test ediliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video