PC HocasıHaberlerMWC, Bazı Rus Katılımcıların Fuara Girişini Yasakladı!

MWC, Bazı Rus Katılımcıların Fuara Girişini Yasakladı!

   

Reuters tarafından elde edilen bilgilere göre Mobil Dünya Kongresi organizatörleri, 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarına bazı Rus şirketlerin katılımını yasaklayacak. Etkinliği organize etmekte olan endüstri ticaret kuruluşu GSMA, Russia Pavilion’ın, Ukrayna’yı işgal ettikten sonra Rusya’ya uygulanan uluslararası yaptırımlar sebebi ile bu sene Barselona merkezli etkinlikte ülkenin mobil ürünlerini sergilemeyeceğini resmi olarak paylaştı.

GSMA, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Ukrayna İşgalini şiddetle kınamasına rağmen, GSMA CEO’su John Hoffman Reuters ekibine konferansı iptal etme veya yeniden planlamaya yönelik düşüncelerin olmadığını söyledi fakat durumu izlemeye devam edeceklerini belirtti.

Hoffman bunlara ek olarak birkaç Rus firmasının ve yöneticilerinin etkinliğe girişinin yasaklanacağını dile getirirken isimlerini henüz açıklamdı ve yaptırım listesinin geliştiğini belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mwc-bazi-rus-katilimcilarin-fuara-girisini-yasakladi-124125/ linkinden 28.05.2022 23:05:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial