reklam
PC HocasıHaberler#MWC | Mobil Dünya Kongresi 2020, Korona Virüsü Nedeni ile İptal Edildi!

#MWC | Mobil Dünya Kongresi 2020, Korona Virüsü Nedeni ile İptal Edildi!

Kongreye haftalar kala zaten bir çok şirket katılımını iptal etmişti

Dünyanın en büyük akıllı telefon ve mobil teknoloji vitrini olan Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress), 2020 için iptal edildi. Yıllık etkinlik yürüten ve Mobil Dünya Kongresini düzenleyen grup olan GSM Derneği, fuarı bu yıllık kapatma kararı aldı.

GSMA (GSM Derneği) CEO’su John Hoffman, koranavirüs salgınının olayı gerçekleştirmeyi “imkansız” hale getirdiğini söyledi ve fuarın iptal olduğunu açıklayan bir açıklama paylaştı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde büyük şirketlerin etkinlikten ayrıldığını duymuştuk. Amazon, Intel, Sony, LG, ZTE, Facebook ve fuarın ana sponsorlarından olan Nvidia fuara katılımlarını iptal etmişlerdi.

Birkaç şirket hala ek sağlık önlemleri almaya devam etmeyi planlarken bir anda iptal kararı gündeme şaşırtıcı bir şekilde oturdu.

Bugün Intel Xe DG1 isimli yazılım geliştirme aracı tanıtıldı

GSM Derneği CEO’su Hoffman’ın açıklaması:

2006’da Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nin ilk baskısından bu yana, GSMA daha geniş ekosistemde endüstri, hükümetler, bakanlar, politika yapıcılar, operatörler ve endüstri liderlerini bir araya getirdi.

Bugün Barselona ve ev sahibi ülkede güvenli ve sağlıklı bir ortam göz önüne alındığında, GSMA MWC Barcelona 2020’yi iptal etti, çünkü koronavirüs salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe GSMA’nın etkinliği düzenlemesini imkansız kılıyor.

Ev Sahibi Şehir Tarafları bu karara saygı duyar ve anlarlar.

GSMA ve Ev Sahibi Şehir Tarafları birlikte çalışmaya ve MWC Barcelona 2021 ve gelecekteki baskılar için birbirlerini desteklemeye devam edecekler.

Şu anda sempatilerimiz Çin’de ve dünyanın her yerinde etkilenenlerle ilgilidir.

GSMA’dan daha fazla güncelleme web sitemizde bulunmaktadır ve www.mwcbarcelona.com adresinde bulunabilir . 

Dünyanın en büyük akıllı telefon etkinliğini iptal etmek, teknoloji endüstrisindeki yıllık gelişmeler için büyük boşluklara sahip olacağından emin olabilirsiniz. Etkinlikte yeni cihazların duyurulması bekleniliyordu.

Katılımcılardan birisi olan Xiaomi, Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi segmentinde olan Mi 10 serisinin Avrupa satış tarihini açıklayacaktı fakat kendisi ilerleyen zamanlarda farklı bir etkinlik düzenleyerek bunu duyurucağını bizlerle paylaştı.

Bakalım etkinlikten erkenden çekilen; LG, Sony, Nvida gibi şirketler kendi etkinliklerini düzenleyecekler mi belli değil.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement