reklam
Ana SayfaHaberler#MWC | Sony ve Amazon’da Korona Virüsü Sebebi ile Mobil Dünya Kongresine Katılmayacak!

#MWC | Sony ve Amazon’da Korona Virüsü Sebebi ile Mobil Dünya Kongresine Katılmayacak!

Günlük hayatımızın noktasında yer alan akıllı telefon sektörüne dair en güncel gelişmelerin tanıtılacağı Mobil Dünya Kongresi yaklaşıyor fakat fuara adım adım yaklaşırken bir çok marka fuara katılımını iptal ediyor.

Bu zamana kadar Nvidia ve diğer bir kaç firma korona virüsü salgını nedeni ile Mobil Dünya Kongresi’ndeki katılımını iptal ettiler. Hatta Nvidia fuarın en büyük sponsoru iken.

Şimdi ise Sony ve Amazon’da koronavirüsü salgını nedeni ile Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılım göstermeyeceklerini söylediler.

Sony ve Amazon’un kararının ardında TCL’de fuarda bir basın toplantısı yapmayacağını açıkladı ancak şirket halen katılmayı planlıyor.

Sony web sitesi üzerinden açıklama yaptı:

“Sony, 30 Ocak 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir acil durum ilan edilen yeni koronavirüs salgını sonrasında gelişen durumu yakından takip ediyor” 

“Müşterilerimizin, ortaklarımızın, medyamızın ve çalışanlarımızın güvenliği ve refahına büyük önem verdiğimiz için İspanya’nın Barselona kentindeki MWC 2020 fuarına katılmaktan ve katılmaktan vazgeçmek için zor bir karar aldık.”

Amazon’un TechCrunch’a yaptığı açıklama:

Salgın ve yeni coronavirüs hakkında devam eden endişeler nedeni ile Amazon, 24-27 Şubat tarihleri arasında İspanya, Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi 2020 için planlanan katılımdan çekilecektir.

Sony, canlı yayın yapacak

Amazon, tarihsel olarak MWC’de büyük bir tüketici odaklı varlığa sahip değildi. Öte yandan Sony, fuarı en önemli mobil cihazlarını ortaya çıkarmak için sıklıkla kullanıyor. Örneğin, geçen yıl şirket, Xperia 1 amiral gemisi telefonunu fuarda duyurdu. Sony bunun yerine duyurularını bu yıl Xperia YouTube kanalı üzerinden çevrimiçi yapacağını söyledi.

Mark Zuckerberg Yarın Bir "İfade Özgürlüğü Manifestosu" Sunacak.

TCL konuştu:

TCL yaptığı açıklamada, MWC için düzenlediği basın etkinliğini iptal etme kararı aldığını söyledi ancak, “bu kararın şirket tarafından planlanan diğer MWC 2020 faaliyetlerini etkilemediğini ve TCL’nin hala en son mobil cihazlarını açıklayacağını ve standında sergileyeceğini” vurguladı.

Fuar yetkilileri hangi önlemi alıyor?

Dün MWC’yi düzenleyen GSM Derneği, koronavirüsün yayılmasına karşı alacağı diğer önlemlerin ayrıntılarını veren güncellenmiş bir açıklama yaptı.

Çin’in Hubei eyaletinden, salgının başladığı hiçbir gezginin etkinliğe erişmesine izin verilmeyecek, Çin’in diğer bölgelerini ziyaret eden herkesin 14 gün önceden ülke dışına çıktıklarını kanıtlaması gerekmeyecek. MWC bugün iki hafta içinde başlayacaksa, bu da katılmak isteyen birkaç Çinli şirketin planlarını zorlaştırıyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz